Udělíme Američanům tvrdou lekci, vyhrožuje severokorejský vůdce Kim Čong-un

07.08.2017 16:22

Napětí na Korejském poloostrově dál stoupá. Jihokorejský prezident Mun Če-in se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem shodli na tom, že je vůči komunistické Severní Koreji třeba přitvrdit. Vůdce KLDR na oplátku vzkázal, že je připraven Američanům udělit tvrdou lekci. Čína stále doufá, že odstartuje další kolo rozhovorů, které „otupí hroty“. Informuje o tom agentura Reuters.

Udělíme Američanům tvrdou lekci, vyhrožuje severokorejský vůdce Kim Čong-un
Foto: ABC.news
Popisek: Severokorejský vůdce Kim Čong-un
reklama

Jihokorejský prezident Mun Če-in a americký prezident Donald Trump se shodli, že je třeba ještě zpřísnit sankce vůči komunistické Severní Koreji, aby ukončila svůj jaderný program. KLDR reagovala podle očekávání. Režim Kim Čong-una tvrdí, že zpřísnění sankcí není oprávněné, a kdyby se Spojené státy rozhodly k útoku na Severní Koreu, dostaly by prý „tvrdou lekci“. Čína stále doufá, že se podaří napětí deeskalovat a všechny zainteresované strany se vrátí k jednacímu stolu.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson připomněl, že proti zpřísnění sankcí vůči KLDR se tentokrát OSN nepostavily Čína ani Rusko, což lze vyložit jako varovný signál určený Severokorejcům. Stačilo by přitom jen relativně málo. KLDR by podle Tillersona měla zastavit své testy balistických raket a sednout si k jednacímu stolu. Svět musí zkrátka cítit, že je v bezpečí, že od KLDR nehrozí nebezpečí, ale tohoto klidu nebude dosaženo, dokud KLDR neustane s testy balistických raket.

Severokorejci jsou přesvědčeni, že na zpřísnění sankcí OSN nemělo právo a že jde o útok na suverenitu KLDR. Vláda v Pchjongjangu je prý připravena účastnit se spravedlivých jednání, ale svůj jaderný program nezastaví, dokud se budou Spojené státy vůči KLDR chovat nepřátelsky.   

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

13:27 Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

Na postu ministra zdravotnictví vydržel jen 39 dní, nyní radí premiéru Babišovi. Roman Prymula byl h…