Úder AfD: Napadena europoslankyně. Hon na čarodějnice, hlásí krajan z Berlína

25.09.2017 7:02

Europoslankyně Beatrix von Storch z Alternativy pro Německo byla napadena Antifou. Má rozmlácené auto, nyní je pod ochranou policie. ParlamentníListy.cz o napadení europoslankyně auta informoval aktivista AfD Zdeněk Chytra, žijící v Berlíně.

Úder AfD: Napadena europoslankyně. Hon na čarodějnice, hlásí krajan z Berlína
Foto: FCB
Popisek: Beatrix von Storch

„Psal mi Sven von Storch, že napadli Beatrix von Storch a rozmlátili opancéřovanou limuzínu! Teď je hlídá v bytě zásahovka,“ poznamenal Chytra již v noci.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11958 lidí

„Teď začne ‚hon‘ na členy a poslance AfD, jak to bylo zvykem na opozici za Hitlera...“ dodal vzápětí s tím, že pro Beatrix von Storch již přes rok pracuje.“ Je to tady hrůza, myslím, že se útoky na AfD budou ještě více stupňovat... uvidíme,“ zmínil také v nočních hodinách Chytra.

Protiislámská a protiimigrační Alternativa pro Německo skončila v parlamentních volbách třetí. Strana získala asi 13 procent hlasů, což je nebývalý úspěch. Straně blahopřála k volebnímu výsledku i šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová. Ne všichni jsou však z úspěchu AfD takto nadšení. Stoupenci krajně levicového uskupení Antifa v ulicích Berlína proti AfD silně protestovali. Psali jsme ZDE.

Beatrix von Storch se v minulosti utkala na půdě Evropského parlamentu s europoslancem Stanislavem Polčákem (STAN). Bylo to poté, co se důrazně zastala tradiční rodiny. Psali jsme ZDE.

Alternativa pro Německo (německy Alternative für Deutschland, zkratka AfD) je německá pravicová strana. Byla založena 6. února 2013 jako euroskeptická strana kritizující především snahy o bezpodmínečnou záchranu Eura. Po odštěpení ekonomicky liberálního křídla v roce 2015 převládli ve straně národní konzervativci. Kvůli následnému nárůstu populismu, islamofobii a kritice gender mainstreamingu je Alternativa pro Německo od té doby řazena většinou politologů mezi pravicově populistické strany.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…