Úder AfD: Napadena europoslankyně. Hon na čarodějnice, hlásí krajan z Berlína

25.09.2017 7:02

Europoslankyně Beatrix von Storch z Alternativy pro Německo byla napadena Antifou. Má rozmlácené auto, nyní je pod ochranou policie. ParlamentníListy.cz o napadení europoslankyně auta informoval aktivista AfD Zdeněk Chytra, žijící v Berlíně.

Úder AfD: Napadena europoslankyně. Hon na čarodějnice, hlásí krajan z Berlína
Foto: FCB
Popisek: Beatrix von Storch
reklama

„Psal mi Sven von Storch, že napadli Beatrix von Storch a rozmlátili opancéřovanou limuzínu! Teď je hlídá v bytě zásahovka,“ poznamenal Chytra již v noci.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11958 lidí

„Teď začne ‚hon‘ na členy a poslance AfD, jak to bylo zvykem na opozici za Hitlera...“ dodal vzápětí s tím, že pro Beatrix von Storch již přes rok pracuje.“ Je to tady hrůza, myslím, že se útoky na AfD budou ještě více stupňovat... uvidíme,“ zmínil také v nočních hodinách Chytra.

Protiislámská a protiimigrační Alternativa pro Německo skončila v parlamentních volbách třetí. Strana získala asi 13 procent hlasů, což je nebývalý úspěch. Straně blahopřála k volebnímu výsledku i šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová. Ne všichni jsou však z úspěchu AfD takto nadšení. Stoupenci krajně levicového uskupení Antifa v ulicích Berlína proti AfD silně protestovali. Psali jsme ZDE.

Beatrix von Storch se v minulosti utkala na půdě Evropského parlamentu s europoslancem Stanislavem Polčákem (STAN). Bylo to poté, co se důrazně zastala tradiční rodiny. Psali jsme ZDE.

Alternativa pro Německo (německy Alternative für Deutschland, zkratka AfD) je německá pravicová strana. Byla založena 6. února 2013 jako euroskeptická strana kritizující především snahy o bezpodmínečnou záchranu Eura. Po odštěpení ekonomicky liberálního křídla v roce 2015 převládli ve straně národní konzervativci. Kvůli následnému nárůstu populismu, islamofobii a kritice gender mainstreamingu je Alternativa pro Německo od té doby řazena většinou politologů mezi pravicově populistické strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…