Předsedkyně Aliance pro rodinu svůj monolog začala slovy: „Dříve těžce vybojované dětské skupiny, které se staly vítanou flexibilní službou pro rodiče na hlídání svých dětí, hodlá přejmenovat novelou zákona na jesle. Tím si šikovně zajistí právní rámec svého projektu mikrojeslí, který nyní běží v rámci experimentu.“ Pokračovala však s varováním: „Součástí jeslí ale není jenom hlídání dětí pro rodiče, kteří to potřebují, ale také Plán výchovy a péče. Ten na rozdíl od dětských skupin nabral zajímavý směr, o kterém ale ani rodiče, svěřující děti jeslím, nic netuší a který se dětských skupin zatím netýká. Po schválení novely by ovšem mohl.“
Zmínila, že „Plán péče a výchovy v mikrojeslích“ z operačního fondu Zaměstnanost, který vznikl v roce 2017, se stal oficiální součástí příručky MPSV, jež má sloužit jako manuál ke zřizování mikrojeslí. Jochová upozornila, že i když ministryně Maláčová jesle vydává za oficiální prostředek pro hlídání dětí, kdy se potřebují ženy dostat co nejdříve po mateřské zpátky do práce, tak metodika výchovy však nemá být pouze o hlídání dětí, ale i o jasném formování dítěte. „ ... které vychází z ideologicky genderového podhoubí,“ upozornila Jana Jochová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tle