Ukrajina se brání ruskému útoku. Zelenskyj intenzivně jedná se spojenci

26.02.2022 18:22 | Zprávy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval Turecku, Itálii a dalším zemím. Ze země půlměsíce se mu dostalo podpory v podobě faktického kroku uzavření Bosporu a Dardanel pro ruské lodě, které se tak nedostaly do Černého moře. Alespoň na první pohled. Erdogan se nakonec vyjádřil jinak. Itálie přislíbila, že podpoří odpojení Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT. Zelenskému se dostalo podpory i ze strany Indie.

Ukrajina se brání ruskému útoku. Zelenskyj intenzivně jedná se spojenci
Foto: Repro twitter
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Nejvyšší představitel Ukrajiny, prezident Volodymyr Zelenskyj ze srdce poděkoval tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi. Za to, že uzavřel Bospor a Dardanely ruským lodím.

„Děkuji svému příteli panu prezidentovi Erdoganovi a lidem Turecka za jejich silnou podporu. Zákaz průjezdu ruských válečných lodí do Černého moře a významná vojenská a humanitární podpora Ukrajině jsou dnes nesmírně důležité. Lidé z Ukrajiny na to nikdy nezapomenou!“ ujistil Erdogana a celé Turecko. Zelenskyj.

Ukrajinský prezident děkuje přátelům

Jenže podle informací České televize turecký prezident Erdogan oznámil, že Bospor a Dardanely kvůli mezinárodním dohodám uzavřít nemůže. Ani lodím, které se vracejí z války.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…