Ukrajinská rozvědka o výbuchu věznice: Terorismus. Zapojena Wagnerova skupina a rozkradené peníze

30.07.2022 17:55 | Zprávy

Ukrajinská vojenská rozvědka obvinila ze čtvrtečního výbuchu ve věznici v Olenivce na východě Ukrajiny wagnerovce. Podle jejího vyjádření na sociální síti měl výbuch zakrýt zpronevěru peněz určených právě na válečné zajatce. Píše o tom server Novinky.cz.

Ukrajinská rozvědka o výbuchu věznice: Terorismus. Zapojena Wagnerova skupina a rozkradené peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zničená věž samohybného minometného systému 2S19 MSTA-S

Při výbuchu ve věznici Olenivka na východě Ukrajiny zemřelo 50 ukrajinských válečných zajatců. Podle ukrajinské vojenské rozvědky, jež své vyjádření uvedla na sociální síti Telegram, za výbuchem stojí vůdce Wagnerovy skupiny Jevhenij Prigožin. Rozvědka výbuch označila za teroristický útok, podle ní byl nařízen proto, že měl zakrýt zpronevěru peněz určených právě na válečné zajatce. Ze strany Ruska jde o závažné porušení ženevských úmluv, uvádí ukrajinská rozvědka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bum, na Fialu se Stanjurou míří trestní oznámení

13:10 Bum, na Fialu se Stanjurou míří trestní oznámení

Strana PRO Jindřicha Rajchla podává trestní oznámení na premiéra Petra Fialu a ministra financí Zbyň…