Ukrajinský exministr žijící v Česku kritizuje tamní vládu i opozici

28.01.2014 10:44

Ukrajina by v současnosti potřebovala politika typu Václava Havla nebo Nelsona Mandely. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl bývalý ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn, který získal v ČR politický azyl a žije zde už tři roky. Danylyšyn kritizuje současnou vládu, nit suchou ale nenechává ani na vůdcích současných protestů.

Ukrajinský exministr žijící v Česku kritizuje tamní vládu i opozici
Foto: ČT24
Popisek: Demonstrace na Ukrajině

„Evropští politici se mě ptají, s kým mají jednat. Říkají, že nemohou pochopit, o co Ukrajinci usilují a kdo je vede. Evropa potřebuje mít jasno," cituje server bývalého ukrajinského ministra.

Podle něj je hlavním prostředkem k řešení ukrajinské krize dialog. „Nesmí to však být dialog hluchých se slepými," upozorňuje.

Podle jeho názoru by se do jednání o budoucnosti země měli zapojit také zástupci široké veřejnosti, včetně inteligence či duchovních. „Nechci obhajovat vedení země, moje stanovisko vůči němu je známé. Získalo však díky volbám určitý mandát. A ve volbách by měli lidé rozhodnout, zda má pokračovat, nebo odstoupit. Také opozice by měla vnímat zájmy všech Ukrajinců, nejen těch, kteří jsou na barikádách," uvedl Danylyšyn.

Kritizuje i současný postup opozice: „Majdan svou misi už splnil. Stal se hybnou sílou ke změnám. Z jeho řad však nevzešel charismatický vůdce, který by byl schopný vést Ukrajinu k reformám. Je to masový projev, který nemůže nabídnout program, díky němuž by se země dostala z krize," uvedl.

Lepší řešení než v revoluci vidí v evoluci, tedy v prezidentských a následně i parlamentních volbách, v nichž by si lidé zvolili zástupce nezatížené oligarchickými klany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

15:51 Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

Martin Konvička jako docent biologie sepsal zamyšlení nad tím, jak současné zelené šílenství kolem š…