Umělec Jiří Mádl: Dneska lidé na Facebook píší věci, které by si dříve netroufli říci ani po pěti pivech

22.04.2019 16:49

Moderátorka Barbora Tachecí si do Českého rozhlasu pozvala režiséra, scenáristu a herce Jiřího Mádla. V čase Velikonoc na sebe posluchačům prozradil, že je věřící. Věnoval se i politickým tématům. Za poslední roky se prý rozčiloval nad celou řadou věcí na politické scéně. Vůbec nejvíc mu prý vadí, jak lidé stále víc ignorují fakta.

Umělec Jiří Mádl: Dneska lidé na Facebook píší věci, které by si dříve netroufli říci ani po pěti pivech
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jiří Mádl
reklama

„Já jsem věřící. Vyrůstal jsem v křesťanským prostředí, ať už mezi katolíkama nebo evangelíkama a nějak mě to určitě ovlivnilo,“ prozradil na sebe posluchačům, i když si je prý vědom toho, že v těchto otázkách musí člověk v naší většinově ateistické společnosti dobře volit slova.

Zdůraznil, že každý člověk má svobodnou vůli a když někdo ze své svobodné vůle páchá zvěrstva, nelze z toho vinit Boha, musíme zkrátka jít dál, nemá prý příliš smysl klást si otázku, jak to mohl Bůh dopustit. Zvěrstva nedopustil Bůh, ale svobodně uvažující člověk.

Stranou jeho pozornosti nezůstala ani česká politická scéna. Za poslední dobu byl pobouřen celou řadou věcí.  „Co je takovej asi nejsilnější můj dojem, co všechno vlastně lidem může projít a jak strašně málo síly už mají fakta. Jak strašně málo někteří lidé poslouchají,“ kroutil hlavou.

Nechápe, jak mohou lidé hrdě na sociálních sítích vyslovovat názory, které by dřív nevyslovili ani ve 3 ráno po pěti pivech. „To je pro mě vždycky docela děsivý,“ prozradil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výzva chvilkařů: Kupte babičce ta správná média

11:25 Výzva chvilkařů: Kupte babičce ta správná média

Aktivisté z Milionu chvilek pro demokracii se rozhodli, že se pustí do boje s fakenews a podpoří tak…