Uprchlíci-sirotci? Tomáš Klus pod tlakem řekl, co doopravdy chce

11.02.2020 8:51 | Zprávy
autor: vef

Zpěvák Tomáš Klus se na svém facebookovém profilu několika příspěvky vyjádřil k uprchlíkům a k migrační krizi. „Politika strachu je nechutná. Vždyť jsou to lidé, kteří utíkají před válkou,“ uvedl Klus, jenž dokonce chce, aby jeho děti chodily s uprchlíky do školy.

Uprchlíci-sirotci? Tomáš Klus pod tlakem řekl, co doopravdy chce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Písničkář Tomáš Klus

Klus si nejprve všiml rozhovoru s psychiatrem uprchlíků Peterem Pöthem, který v rozhovoru pro Prostor X uvedl, že uprchlíci žijí ve výkalech, děti se zabíjejí a násilí v táborech roste. „Selhali jsme a budeme se tu mít zle,“ poznamenal Pöthe. Uprchlíci podle něj nejsou nebezpeční, naopak jsou vděční za každou pomoc. 

„Prosím vás, podívejte se na to a sdílejte. Je mi to tak líto a to je tak zoufale málo. Vy, co už pomáháte, sdílejte prosím pod příspěvkem jak; přidávejte odkazy, pište své zážitky, nápady, kontakty.. Ta neinformovanost je šílená a politika strachu nechutná. Vždyť jsou to lidé, kteří utíkají před válkou..!“ poznamenal Klus.

„Tomáši, i mně je to líto, je mi líto těch malých děti, ale nemůžete zachránit celý svět. To zkrátka nejde. Opravdu chcete, aby tyto děti chodily s vašimi dětmi do školky, aby se vaše děti učily od nich jejich návyky atp. ... Hodně malé dítě naučíte žít u nás, ale 12letého kluka? Zkrátka bych se bála.. Představte si, ze dospívající kluk žije do 12 let v NÁSILÍ, jak se asi bude chovat? :( je to strašná situace...“ poznamenala následně v diskusi jedna z uživatelek. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…