Uprchlíky držte mimo EU, žádá Úsvit. U vlády pravděpodobně neuspěje

12.12.2015 9:03 | Zprávy
autor: čtk, mp

Za zmatečnou a protiústavní asi označí vláda předlohu opozičního Úsvitu, podle níž by Česko mohlo zřizovat záchytná centra pro migranty v zemích jejich původu. Jde podle autorů hlavně o Sýrii a Afriku. Návrh zákona navíc není podle podkladů pro pondělní zasedání kabinetu v souladu s mezinárodním právem ani se závazky Česka vůči Evropské unii.

Uprchlíky držte mimo EU, žádá Úsvit. U vlády pravděpodobně neuspěje
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Do záchytných center v zahraničí by úřady podle normy přesídlovaly cizince, kteří pobývají v Česku neoprávněně, nebo byli do tuzemska přesunuti v rámci kvót pro přerozdělování uprchlíků. Střediska by zřizovalo ministerstvo vnitra na základě smluv s příslušnými zeměmi.

Vnitro by do center mohlo z Česka přesídlovat migranty, s nimiž by se v nich vedlo azylové řízení. Lidé, kteří by azyl získali, by úřady vrátily do Česka, ostatní by byli vyhoštěni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…