Úřadu vlády chybí v návrhu rozpočtu peníze na výzkum i na novou fasádu

02.06.2017 14:30

Úřad vlády považuje za nedostačující částku zhruba 1,16 miliardy korun, se kterou by měl podle úvodního návrhu ministerstva financí (MF) hospodařit v příštím roce. Mluvčí vlády Martin Ayrer ČTK sdělil, že Úřadu vlády by chyběly peníze na výzkum, vývoj a inovace, ale také na opravu vnějšího pláště Strakovy akademie, v níž mimo jiné pravidelně zasedá kabinet. Úřad vlády plánuje začít s opravou vnějšího pláště a oplocení budovy letos v září.

Úřadu vlády chybí v návrhu rozpočtu peníze na výzkum i na novou fasádu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto
reklama

Úřad vlády patří podle prvního návrhu státního rozpočtu na rok 2018 k menšině úřadů, jejichž výdaje by měly oproti letošku klesnout. Zatímco v tomto roce by měl hospodařit s 1,24 miliardy Kč, v příštím roce by měl na výdaje o zhruba 80 milionů méně.

„Částka navržená ministerstvem financí je pro Úřad vlády nedostačující. Zejména nejsou plně pokryty požadavky na výzkum, vývoj a inovace a nejsou dostatečně zajištěny finanční prostředky na opravu vnějšího pláště Strakovy akademie. Budeme proto usilovat o navýšení prostředků v těchto oblastech,“ uvedl Ayrer na dotaz ČTK.

Předmětem zakázky je celková památková oprava obvodového a střešního pláště budovy a oplocení jejího areálu.

Kvůli úpravám Strakovy akademie už Úřad vlády zahájil zadávací řízení. Podle Věstníku veřejných zakázek měli zájemci doručit nabídky do 23. května. Předmětem zakázky je celková oprava obvodového a střešního pláště budovy a oplocení jejího areálu. Práce by měly začít letos v září a skončit dva a půl roku po uzavření smlouvy.

V případě obvodového pláště je v plánu oprava omítek a nátěrových vrstev, štukových, kamenných, kovových, výplňových a klempířských prvků. „Oprava oplocení areálu spočívá v opravě omítek, kamenných prvků a vstupní brány,“ stojí v dokumentu. V případě střešního pláště plánuje úřad opravu, či výměnu střešní krytiny, klempířských konstrukcí, úpravu hromosvodů a úpravu kamenných prvků.

Úřad vlády připomíná, že projednávání rozpočtu je složitý proces a zatím je jen na počátku. „Jedná se zatím o výchozí návrh základních parametrů z dílny ministerstva financí, který nyní prostudovaly jednotlivé resorty a vyjadřují se k němu,“ uvedl Ayrer.

Vláda musí podle zákonných pravidel návrh státního rozpočtu schválit a odeslat do Poslanecké sněmovny do konce září. Zpravidla o rozpočtu začíná jednat během června. Během léta pak ministři jednají s ministrem financí o rozpočtech ve svých kapitolách a do konce srpna musí MF návrh poslat vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…