Usekli hlavy ženám

30. 6. 2015 11:32

Server Akutálne.cz přinesl zprávu, podle které radikálové z Islámského státu poprvé vykonali popravu stětím hlavy i na ženách. Prý kvůli čarodějnictví.

Usekli hlavy ženám
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Dvě civilistky byly zavražděny stětím hlavy spolu se svými manžely v provincii Dajr az-Zaur na východě Sýrie pro obvinění z čarodějnictví. IS tuto brutální metodu doposud používal výhradně na muže. S odvoláním na Syrskou observatoř pro lidská práva (SOHR), která válku v Sýrii monitoruje z exilu, o tom informovala agentura Reuters.

„Lidé z IS jim usekli hlavu v provincii Dajr az-Zaur a je to poprvé, co SOHR zdokumentovala, že byly tímto způsobem zabity ženy,“ sdělil Reuters Ramí Abdar Rahmán, šéf SOHR. Ten organizaci v současné situaci v Sýrii monitoruje s pomocí informátorů z Londýna.

Useknutí hlavy je v Islámském státě, který ovládá značnou část Sýrie a Iráku, běžným trestem i za malé prohřešky proti nejpřísnějšímu výkladu islámu, jejž tato teroristická organizace vyznává. Tímto způsobem radikálové připravili o život kolem tří tisíc lidí, přičemž téměř dva tisíce popravených byli civilisté.

Teroristická organizace Islámský stát má kořeny svého působení v irácké al-Káidě. Nejvíce jejímu současnému vzestupu ale nahrál nejprve vpád a následné stažení USA z Iráku, a poté i občanská válka v Sýrii, kde Západ podporuje svržení režimu Bašára Asada.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…