Úspěchy v rámci předsednictví EU? „Pochybné záležitosti,“ uvedl Okamura

11.08.2022 17:57 | Ze sítí

Vláda Petra Fialy se podle předsedy SPD Tomia Okamury chlubí údajnými úspěchy v rámci svého předsednictví Evropské unii, jenže podle něj jde o pochybné záležitosti, které nepomáhají českým občanům. „Dle aktuálního průzkumu veřejného mínění se naopak shodují priority české veřejnosti a hnutí SPD. Nikoliv priority vlády v EU,“ uvedl Okamura na sociální síti.

Úspěchy v rámci předsednictví EU? „Pochybné záležitosti,“ uvedl Okamura
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Česká republika má za sebou první měsíc předsednictví Rady EU a vláda vyjmenovala, co se povedlo. Má jít o dohodu dobrovolně šetřit plynem, odměnu solidárním regionům, větší bezpečnost nakupovaného zboží, snížení zátěže pro tuzemské úřady, dovoz ovoce a zeleniny z Moldavska a schválení dalších sankcí proti Ruské federaci a další pomoc pro Ukrajinu.
 
 
„Některé body zní na první pohled pozitivně, ale skutečnost je jiná. Z těchto dojednaných údajných „úspěchů“ naši občané nepocítí nic konkrétního. Aktuální průzkum agentury STEM dokonce ukázal, a potvrdil tak naše slova, že většina českých občanů požaduje, aby naše vláda využila pozici předsednictví Rady EU hlavně k řešení energetické krize,“ říká Okamura. 
 
Názor české vlády, že prioritou jejího předsednictví má být pomoc Ukrajině, naopak prý většina českých občanů nesdílí.
 
„Za naprosto nejdůležitější úkol českého předsednictví považuje 79 procent dotázaných řešení sociálních dopadů energetické krize. To je i dlouhodobá priorita hnutí SPD. Dle tohoto průzkumu pro většinu české veřejnosti, pro více než dvě třetiny občanů, není vůbec podstatnou otázkou poválečná obnova Ukrajiny a podpora jejího vstupu do EU. Je tak zcela evidentní, že představy české vlády a české veřejnosti na současné hlavní politické priority se diametrálně rozcházejí – a že zatímco pro Fialovu vládu jsou podstatné spíše zájmy cizích států, čeští občané logicky preferují, ve shodě s politickým programem a politickou strategií hnutí SPD, urychlené řešení vnitropolitických ekonomických a sociálních problémů,“ dodává Okamura s tím, že jde o vládu, která preferuje cizí zájmy před zájmy národními, a měla by proto co nejdříve odejít.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …