Ústavní stížnost proti amnestii není zcela opodstatněná, míní senátor

17.02.2013 8:15

Senátor Tomáš Grulich (ODS) se domnívá, že není příliš šťastné, když někteří členové horní komory parlamentu brojí proti amnestii vyhlášené prezidentem Václavem Klausem cestou ústavní stížnosti, byť nikomu nelze odpírat právo ústavní stížnost podat. Čím dál větší zapojování Ústavního soudu do politiky by se nám podle senátorova názoru mohlo v budoucnu vymstít.

Ústavní stížnost proti amnestii není zcela opodstatněná, míní senátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústavní soud
reklama

Senátor Tomio Okamura zvažuje zažalování prezidenta Klause pro velezradu u Ústavního soudu ve věci amnestii vyhlášené Václavem Klausem prvního ledna 2013. Čtenář serveru ParlamentníListy.cz  vystupující pod přezdívkou Sanny, chtěl od senátora Tomáše Grulicha (ODS) slyšet, co si myslí o tom, jak často se politici jako Okamura obrací na Ústavní soud? Přinášíme senátorovu odpověď.

Je to pravomoc prezidenta

"Nemyslím si, že ústavní stížnost proti prezidentské amnestii je zcela opodstatněná. Ačkoliv se někomu nemusí zdát právě šťastný způsob, jakým amnestie proběhla, pravdou zůstává, že udělení amnestie je výsostní pravomocí prezidenta republiky. Na její udělení má z Ústavy právo a nesouhlas s jejím provedením by automaticky neměl vést k podání ústavní stížnosti," odpovídá senátor Grulich.

Na druhé straně zdůrazňuje, že senátor Tomio Okamura má na podání ústavní stížnosti právo, které mu nelze nijak odpírat. Grulich pouze doufá, že Ústavní soud rozhodne v souladu s ústavním pořádkem ČR.  Člen horní komory upozorňuje také na to, že Ústavní soud je v poslední době zapojován do politického dění u nás poměrně často, což se může stát precedentem s nežádoucími důsledky pro nás v budoucnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

11:16 K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

Za rychlé šíření požáru panelového domu v Bohumíně mohou hořlavé látky, potvrdili v neděli ráno mora…