Ústecko stále trápí velká voda. Lidé jsou bez elektřiny a plynu

09.06.2013 15:22

V Ústeckém kraji je stále velké množství lidí postižených povodní. Tisíce z nich jsou bez elektřiny či bez plynu, energetici čekají, až voda klesne. Připojování plynu jde pomaleji než elektřiny.

Ústecko stále trápí velká voda. Lidé jsou bez elektřiny a plynu
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústí nad Labem v době povodní 2013.

Bez elektrické energie je v Ústeckém kraji přibližně 5000 odběratelů, bez plynu pak 1500. Na třetině míst ale jsou dodávky elektřiny už obnovené, u plynu jde obnovování pomaleji. Nejhůře jsou na tom Ústecko a Děčínsko, musí se totiž čekat, až voda klesne.

Zatím se podařilo obnovit dodávky elektřiny na 40 distribučních trafostanicích a vedeních nízkého napětí. "Stále však zůstává odpojeno 91 distribučních míst," uvedla severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová

"Na Ústecku se podařilo znovu připojit část Střekova, kde už voda opadla, nebo hotel Bohemia na protějším břehu Labe," doplnila Hollingerová.

Odpojování elektřiny bylo poměrně rychlé a snadné, napojování je už složitější. "Pokud nedošlo k zaplavení objektu, je dodávka obnovena současně se zprovozněním sítě, v zatopených objektech však bude nejprve nutná revize celé elektroinstalace a případně její oprava nebo výměna odborníky," popisuje mluvčí.

S plynem je situace v kraji ještě složitější. "Bez plynu zůstává v Ústeckém kraji stále na 1500 odběratelů hlavně na Litoměřicku, Ústecku a Děčínsku," uvedl severočeský mluvčí RWE Pavel Zajíc.

"Voda opadá velmi pomalu a my musíme s připojením počkat, až voda opadne a na místě je sucho," doplnil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…