Ústeckou ČSSD povede Scherfer. Klade si za cíl její očistu

05.01.2013 16:44 | Zprávy
autor: nem, čtk

Krajská organizace ČSSD v Ústeckém dnes zvolila svým novým předsedou Radka Scherfera. Prvním místopředsedou bude Jaroslav Foldyna, další tři místopředsedy sjezd teprve zvolí. Novinářům to oznámili oba politici. Uvedli, že chtějí stranu zbavit problémů, které ji v posledních letech v regionu provázely. Předsednickou funkci uvolnil Arno Fišera, který už na ni nekandidoval. Pro Scherfera zvedlo ruku 132 z 144 přítomných delegátů, pro Foldynu 105.

Ústeckou ČSSD povede Scherfer. Klade si za cíl její očistu
Foto: red
Popisek: Místopředseda SOCDEM Radek Scherfer

Fišera složil funkci na konci listopadu 2012, krátce po uzavření krajské koalice s KSČM. Jeho strana sice ve volbách v kraji skončila druhá, ale výrazně oslabila a přišla o víc než polovinu voličů. V roce 2008 jí dali 32,8 procenta hlasů, loni jen 16,1. Fišera tehdy uvedl, že nemá volnost v reformaci krajské organizace, protože musí pracovat s místopředsedy, které mu zvolí okresy. Prý kvůli tomu nese odpovědnost i za špatnou personální politiku celé severočeské ČSSD. Tu provázelo v posledních letech hned několik skandálů, spojených především s nakládáním s evropskými dotacemi.

Krajskou organizaci po Fišerovi chtěl vést jak Foldyna, který to oznámil už vloni, tak i Scherfer. Svou kandidaturu potvrdil ale až dnes. Nakonec budou v čele oba - Scherfer jako předseda, Foldyna ve funkci prvního místopředsedy a statutárního zástupce. I před novináře předstoupili společně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…