Ústecký kraj dostal nabídku vozit děti do tábora na Krym. Hejtman: To nepřipadá v úvahu

21.03.2017 9:23

Delegace Ústeckého kraje si z oficiální cesty na veletrh cestovního ruchu do Moskvy přivezla od ruské strany neobvyklou nabídku. Pokud by měl kraj zájem, mohl by posílat děti na tábor v Artěku na poloostrově Krym. Informoval o tom server Lidovky.cz, který upozornil, že zmíněný poloostrov okupuje Rusko, Ukrajina by tak podobné akce vnímala jako provokaci.

Ústecký kraj dostal nabídku vozit děti do tábora na Krym. Hejtman: To nepřipadá v úvahu
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

Jak server napsal, o zvláštní nabídce od ruského ministerstva školství informoval na sociální síti facebook náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (ČSSD), který se oficiálního výjezdu do Moskvy minulý týden zúčastnil. „V pondělí se u mě pan náměstek Foldyna zastavil. Tlumočil mi informace z ruského ministerstva školství, že by do Artěku naše děti tak, jak tam jezdívaly, mohly znovu jezdit. Více se o tom nemluvilo,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Celý text je ZDE

„Jak mi říkal pan náměstek Foldyna, tak to proběhlo v rámci hovoru. Rusové nabídli, že by tam děti mohly jezdit na tábor jako kdysi,“ upřesnil Bubeníček s tím, že nabídka padla jen „mezi řečí“. „Ale žádná oficiální zpráva na radě kraje podána nebyla. Já vám jsem schopný říct jen to, co mi o tom pan náměstek sdělil, když se u mě zastavil po návratu z cesty. Já jsem o tom ani nevěděl, dokud mi to neřekl,“ uvedl ústecký hejtman.

Přiznal, že pokud by nějaká organizace pobyt v táboře na Krymu dojednala, tak do toho nemůže zásadně mluvit. „Kraj nepořádá žádné tábory v zahraničí. To si pořádají školy nebo jiné organizace samy,“ podotkl Bubeníček.

Sám pochybuje, že by někdo takovou akci realizoval. „Je to daleko. Na takové tábory se jezdilo dříve, ale dnes jsou to obrovské náklady. Pokud někdo takto daleko jezdí, jsou to soukromé rekreace, maximálně v rámci sportovních oddílů. Na co my přispíváme, to jsou cesty v rámci střední Evropy.“

Server ale upozornil, že Foldyna se na facebooku vyjadřoval, že se touto možností bude kraj zabývat.

Podle Bubeníčka je něco takového nesmysl. „To nepřipadá v úvahu. Já chápu, že je to zajímavé téma, ale pokud znáte realitu v Ústeckém kraji, tak víte, že tam děti na žádný organizovaný zájezd jezdit nebudou,“ řekl Bubeníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …