Úsvit představil kandidáty do Senátu: Známý bijec restitucí či bývalý velitel letectva

05.08.2014 16:54

Hnutí Úsvit vybralo do senátních voleb deset kandidátů; neobsadí tak všech 27 obvodů, kde se letos na podzim bude volit. Do souboje o křeslo senátora vyšle například advokáta Karola Hrádelu, právničku Elvíru Tomáškovou nebo bývalého velitele vzdušných sil Armády ČR Ladislava Minaříka. Do komunálních voleb sestavilo hnutí kandidátky ve 105 městech a obcích.

Úsvit představil kandidáty do Senátu: Známý bijec restitucí či bývalý velitel letectva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Karol Hrádela, který bude kandidovat v Praze 5, mimo jiné zastupoval u Ústavního soudu skupinu senátorů v případě návrhu na zrušení zákona o církevních restitucích. Na Strakonicku kandiduje za Úsvit českobudějovická právnička Elvíra Tomášková, která neúspěšně kandidovala v českobudějovickém obvodu v roce 2012 na kandidátce Konzervativní strany. Tomášková v současné době pracuje jako poradkyně ředitele výrobního závodu Belis a.s., v minulosti byla například prokurátorkou na severu Čech a v Plzni.

Na Olomoucku Úsvit vybral do senátních voleb ředitele Rádia Haná Pavla Foretníka, který kandidoval už loni do sněmovny. Na Žďársku vysílá do senátních voleb profesionálního hasiče Jiřího Nekováře.

Mezi kandidáty je také prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Roman Škrabánek, který bude kandidovat v Kolíně. Za hnutí bude usilovat o senátorský post za Hradec Králové také bývalý velitel vzdušných sil Armády ČR Ladislav Minařík, který v současné době například organizuje každoroční leteckou show na letišti Pardubice.

Tomio Okamura v úterý také řekl, že celostátním tématem bude přímá volba i odvolatelnost starostů a primátorů. Návrh ústavního zákona, který by ji zavedl, chce Úsvit předložit ve sněmovně ještě tento měsíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…