Útok Nerudové na Turka se hroutí. Kromě Günsbergera ho podpořili i Romové

06.06.2024 21:55 | Monitoring

Za lídra eurokandidátky Přísahy a Motoristů sobě Filipa Turka, proti kterému vede hnutí STAN v čele s Danuší Nerudovou kampaň, že adoruje nacismus, se postavili představitelé Asociace romských podnikatelů. „Hodně cigánů tě bude podporovat a držíme ti palce, kamaráde,“ vzkázali Turkovi ve videu na sociální síti X, kde vyvraceli, že by byl Turek rasista a nácek. Turka podpořili i židé.

Útok Nerudové na Turka se hroutí. Kromě Günsbergera ho podpořili i Romové
Foto: Repro Youtube
Popisek: Filip Turek a Danuše Nerudová na CNN Prima News

Danuše Nerudová udeřila v pondělní třaskavé debatě na CNN Prima News na Filipa Turka kvůli fotografii, na níž před ním stojí svícen s hákovým křížem. „Je to nebezpečný člověk a adoruje nacismus,“ uvedlo hnutí STAN v čele s Danuší Nerudovou v kampani proti Filipu Turkovi. 

Filip Turek vysvětlil, že má doma bohatou sbírku starožitností, jsou mezi nimi také artefakty z druhé světové války a rozhodně to neznamená, že by byl obdivovatelem nacismu.

Podpořili jej i zástupci Romů, konkrétně Jiří Dunka se svým bratrem: „Ahoj Filipe, s bráchou sledujeme, jak z tebe chtějí teď všichni udělat rasistu a nácka. Je to velmi úsměvné, řekl bych možná až trapné, protože jsi dlouhou dobu ambasadorem naší západočeské Asociace romských podnikatelů, jsi náš blízký kamarád. Několikrát jsi u nás doma jedl cikánské jídlo od naší mámy a často spolu posloucháme romskou hudbu.

Takže za nás určitě rasista nejsi, máš naši plnou podporu, myslím si, že hodně cigánů tě bude podporovat a držíme ti palce, kamaráde. Nevzdávej to, máš na to,“ vzkázali Turkovi ve videu na sociální síti X jeho romští přátelé.

 

 

 

Že by Turek skutečně obdivoval nacismus, vyloučil i nejznámější židovský aktivista Aaron Günsberger, který mu vyjádřil podporu. „Včera a dnes jsem na sociálních sítích zaznamenal propagandu, že Filip Turek je neonacista. Jak víte, tak touto problematikou se velice aktivně zabývám a celá tato snaha udělat z Filipa Turka neonacistu mě opravdu štve, a to speciálně v téhle době, která je pro nás kvůli tomu, co se ve světě děje, opravdu vyhrocená. Chtěl bych říct jedinou věc: Filipa Turka sice neznám celý život, ale znám ho delší dobu a rozhodně není neonacista. Maximálně tak debil!“ řekl Günsberger ve videu na platformě X, kde po jeho boku seděl Filip Turek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zdá se, že kandidátka Nerudová, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOldwin , 07.06.2024 7:46:30
považuje české občany za naprosté nemyslící hlupáky. Jenže vůbec to nedomyslela sama. Svými výstupy uráží občany ČR svými stupidními výroky s myšlenkou, že "hlupáci" z celé země jí to zbaští. Kdepak kandidátko, většina občanů má mozky na správném místě a je čas s hlopými výroky skončit na politickém smetišti a zkusit se prosadit u kýble s vodou a mopu. Tam ještě nějaká naděje na seberealizaci je i když nevím, i u toho je třeba občas myslet..

|  6 |  0

Další články z rubriky

Fond známkoval média, ta už toho mají dost. Do hry vstupují „velcí kluci“

20:22 Fond známkoval média, ta už toho mají dost. Do hry vstupují „velcí kluci“

„Již nelze mlčet. Buď jde o zlou vůli, nebo o totální nekompetenci hodnotitelů. Ani jedna z variant …