Útok na exšéfa rozvědky. Zveřejňují fotky, SPZ a jména agentů BIS

08.02.2012 6:46 | Zprávy
autor: Pavel Kozdera

Advokátní kancelář Šachta and Partners zavelela po sérii drtivých mediálních úderů k protiútoku a založila internetovou stránku, kde zveřejňuje velmi citlivé informace z okruhu bývalého šéfa civilní rozvědky UZSI Karla Randáka. Ten nyní zodpovídá za investigativu v Nadačním fondu proti korupci.

Útok na exšéfa rozvědky. Zveřejňují fotky, SPZ a jména agentů BIS
Foto: Archiv
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování

NFPK jako první zveřejnil informace o hospodaření pražského dopravního podniku, které nyní prověřuje policie. Jako nosné téma je nejvíce mediálně přetřásána 17 haléřová položka, která z každé prodané jízdenky měla plynout na účet lobbisty ODS Ivo Rittiga. Seriál odhalení ale pokračoval. Následoval patent na obrazovky v metru, vila paní Dvořákové, pofidérní majetkové propletence a nákup předražených televizí.

Údajné...

Šachta a spol pod vlastní hlavičkou založili internetovou stránku, kde fotografiemi odkrývají Randákovy spolupracovníky, bývalé agenty kontrarozvědky BIS a civilní rozvědky UZSI. Nezůstalo však jen u prozrazení identit. Na webu jsou zveřejněny SPZ, značky a barvy automobilů používaných NFPK, milostné poměry, dále způsoby, jakými Randák prý získává informace a dokonce adresa údajné kanceláře, odkud Randák provádí vyšetřování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mluvíte o lásce ke zvířátkům a přitom osekáváte neziskovky. Poslankyně od Zelených se rozčílila

9:18 Mluvíte o lásce ke zvířátkům a přitom osekáváte neziskovky. Poslankyně od Zelených se rozčílila

Zvířata bereme často jako domácí mazlíčky, pomocníky a parťáky. Poslanci napříč politickým spektrem,…