Utrpení kvůli sankcím proti Rusku: Senátor upozorňuje na potíže tradiční moravské fabriky

10. 12. 2015 13:51

Legendární fabrika LET Kunovice, respektive Aircraft Industries, hlásí propouštění. Jde o důsledek nesmyslných sankcí proti Rusku, píše na svém facebookovém profilu senátor Ivo Valenta.

Utrpení kvůli sankcím proti Rusku: Senátor upozorňuje na potíže tradiční moravské fabriky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

„Bohužel se naplňuje to, co jsem před časem velmi ostře kritizoval, tedy že tato zoufalá hra na kočku a myš bude mít velmi tvrdý dopad nejen na mnoho firem, ale především na jejich zaměstnance,“ připomněl Valenta, že na nebezpečí takového vývoje předem upozorňoval.

Legendární LET Kunovice, resp. Aircraft Industries, podle něj patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Slovácku.

„Opravdu je cílem vládní zahraniční politiky, aby špičkové firmy přicházely o zakázky a lidé o práci?“ ptá se. Podle Valenty bychom se raději měli poučit od některých západních zemí. „Naše vláda je v tomto slepá a hluchá zároveň a bohužel na její rozhodnutí teď doplácí také obyvatelé Slovácka,“ posteskl si senátor závěrem.

Text článku, ze kterého senátor Valenta vycházel, je ZDE

Celý text příspěvku Ivo Valenty na jeho facebookovém profilu:

DŮSLEDEK SANKCÍ? LIDÉ BEZ PRÁCE! - Na nesmyslné sankce a politicko-mocenské přetahování s Ruskem už doplácí také Slovácko. Bohužel se naplňuje to, co jsem před časem velmi ostře kritizoval, tedy že tato zoufalá hra na kočku a myš bude mít velmi tvrdý dopad nejen na mnoho firem, ale především na jejich zaměstnance. A jak se ukazuje, kosa dopadla skutečně na kámen a velké nesnáze a s nimi spojené propouštění hlásí legendární LET Kunovice, resp. Aircraft Industries, který patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Slovácku. Opravdu je cílem vládní zahraniční politiky, aby špičkové firmy přicházely o zakázky a lidé o práci? Opravdu nám stojí za to hrát s Ruskem přetahovanou s jasným vědomím, že jsme ti, kteří taháme za výrazně kratší konec? A proč se raději nepoučíme od některých západních zemí, u kterých končí mezinárodně-politické hrdinství tam, kde začíná ohrožovat národní hospodářské státy. Naše vláda je v tomto slepá a hluchá zároveň a bohužel na její rozhodnutí teď doplácí také obyvatelé Slovácka.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…