Už dost. Chceme trvalé kontroly na hranicích, sdělili Němci, Francouzi a Italové

06.04.2016 10:06

Konec schengenského prostoru, tedy obnovení kontrol na hranicích, si přeje většina Francouzů, Němců i Italů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury Ifop. Informoval o tom server Novinky.cz.

Už dost. Chceme trvalé kontroly na hranicích, sdělili Němci, Francouzi a Italové
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto

„Lidé tvrdili, že by konec Schengenu znamenal konec celé EU. Ukázalo se však, že se Evropa (po částečném obnovení kontrol na hranicích) nerozpadá,“ shrnul pro německý list Süddeutsche Zeitung ředitel agentury Ifop Jérôme Fourquet.

Celý text je ZDE

Pro obnovení kontrol na hranicích se podle Francouzského institutu pro veřejné mínění vyslovilo 72 oslovených Francouzů, 66 procent Němců a 60 procent respondentů z Itálie.

Kolem 47 procent Němců je toho názoru, že jejich země už žádné další uprchlíky přijmout nemůže. Ve Francii a v Itálii si to myslí přes 60 procent lidí.

Na negativním postoji k uprchlíkům se nepochybně podílí strach z terorismu. S tvrzením, že mezi migranty mohou být teroristé, se ztotožnilo 84 procent Italů, 80 procent Francouzů a 79 procent Němců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

15:06 Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v …