Už jsme viděli první rozbušky... Experti očekávají do ledna velký souboj

08.11.2022 21:14 | Komentář

Nastupující horké fáze prezidentské kampaně přinášejí první větší střety kandidátů na Hrad, všímá si politolog Daniel Šárovec, sliby o pozitivní kampani tak ne každý dodrží. Jak bude vypadat první kolo, predikoval pro CNN Prima NEWS politolog Josef Mlejnek.

Už jsme viděli první rozbušky... Experti očekávají do ledna velký souboj
Foto: Archiv JM
Popisek: Josef Mlejnek

„Horká fáze se rozjede až v těchto dnech a bude stvrzena v momentě, kdy Ministerstvo vnitra potvrdí kandidáty. Kandidáti sice deklarovali, že budou chtít vést pozitivní kampaň, my už jsme ale mohli vidět první rozbušky,“ uvedl politolog Šárovec.

Konkrétní příklad dal reakci Danuše Nerudové a Petra Pavla na oznámení kandidatury Andreje Babiše (ANO). „Nemůžeme vyloučit, že kandidáti nebo jejich PR týmy nemají v zásobě nějakou špínu, kterou by chtěli využít,“ míní Šárovec, že bude snaha vytáhnout nejrůznější kontroverze jednotlivých uchazečů o Hrad.

Politolog Josef Mlejnek jeho slova doplnil o to, jakou podobu podle něj bude mít první a druhé kolo přímé volby prezidenta. „První kolo bude soubojem Petra Pavla a Danuše Nerudové o to, kdo bude voliči vnímán jako nejlepší pro druhé kolo s Andrejem Babišem,“ odhadoval s tím, že do hry se ještě mohou zapojit i další kandidáti, například Pavel Fischer.

To, že Babiš odmítl nabídku generála na společnou debatu, si Mlejnek vysvětluje tím, že nechtěl dávat volbě nádech Pavel – Babiš. „Od Pavla to byla snaha pokusit se profilovat jako kladivo na Babiše.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš je spojen s touto zemí, generál „zrada“ by ji klidně obětoval. Všechno ostatní je jen politika, vzkazuje Kotrba

10:15 Babiš je spojen s touto zemí, generál „zrada“ by ji klidně obětoval. Všechno ostatní je jen politika, vzkazuje Kotrba

Nehodlám žrát studené konzervy, jen abych někomu pomohl kolonizovat Ukrajinu, vzkazuje Štěpán Kotrba…