Už jsou z neočkovaných podlidé? Pár slov k Tokiu. Ministrovi se líbit nebudou

23.07.2021 18:46 | Ze sítí

Dělíme se už na lidi a podlidi? Tak se ptá někdejší politik a podnikatel Ivo Valenta v souvislosti s nakaženými sportovci v Tokiu. Média a ministr Vojtěch prý pranýřují neočkovaného lékaře a dělají z něj veřejného nepřítele číslo 1. Údajně dokonce šíří lživé informace. Nikdo dle něj nešířil virus schválně. „Nevyvolávejme v lidech nenávist,“ vyzývá Valenta.

Už jsou z neočkovaných podlidé? Pár slov k Tokiu. Ministrovi se líbit nebudou
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19300 lidí
Bývalý senátor a podnikatel Ivo Valenta si všímá hysterie kolem naší olympijské výpravy v Tokiu. „Asi nic nehýbe v posledních dnech mediálním světem tak silně jako nákaza rozšířená na palubě vládního speciálu mířícího na olympiádu v Tokiu, v jejímž důsledku jsou někteří sportovci pozitivní. Média i politici pranýřují neočkovaného lékaře, z něhož dělají veřejného nepřítele země č. 1,“ popisuje Valenta s tím, že novináři a ministr zdravotnictví Vojtěch nyní dokonce neváhali uveřejnit lživé informace o tom, že jedna z nakažených sportovkyň je na kyslíku.

„Nechci soudit dodržování či porušování pravidel na palubě letadla, čímž se všichni ohánějí – nebyl jsem tam. Nechci soudit ani charakterové a jiné vlastnosti posádky – neznám je. Situace je mi upřímně líto, protože našim sportovcům velice fandím,“ píše dále podnikatel povzbudivě.

Důležité je podle Valenty položit si několik zásadních otázek. A to, kde kdo bere jistotu toho, že všechny nakazil právě lékař? Je automaticky viník všeho tento lékař jen proto, že není naočkovaný? Co když to bylo naopak a on měl jen o pár hodin dříve než ostatní pozitivní test? A v čem by byla situace odlišná, kdyby naočkován byl?

„Nakazil by se, jak vidět, naprosto stejně! Evidentně přišel do styku s nákazou, kterou sám aktivně nevyhledával tak, jako se s ní setkali ostatní sportovci. Nakazil se tak, jako ti, kteří očkovaní jsou, což je podle mne důkazem toho, že očkování na šíření nákazy nemá sebemenší vliv. Navíc očkování ke vstupu na palubu podmínkou nebylo!“ uvádí Valenta.

Situace je podle něj velice smutná, protože mnoha sportovcům se rozpadly jejich sny o účasti na nevýznamnější sportovní akci na světě. Nikdo ale zároveň prý logicky neonemocněl naschvál, nikdo záměrně nešířil nákazu. „Probůh, nedělme společnost na očkované a neočkované, na ty ‚správné‘ a na ty podřadné! Nehledejme za každou cenu viníky a nevyvolávejme mezi lidmi nenávist! Je to přece zbytečné...“ napsal podnikatel v závěru svého příspěvku.

Ivo Valenta je majoritním vlastníkem ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

12:02 ,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

Parazitolog Jaroslav Flegr vystavil Babišově vládě účet za 30 tisíc mrtvých v době covidu. A moc pro…