Už máte tu vládu s knížetem a novinářem, padlo v Bruselu

01.07.2010 12:58

Vláda nového premiéra Nečase je vnímána v evropských strukturách jako úspěch konzervativců a realistů. Ti tak v Evropské radě znovu posílí, píše na svém blogu Kožušník.

Už máte tu vládu s knížetem a novinářem, padlo v Bruselu

Koncem května o české parlamentní volby příliš velký zájem v zahraničí nebyl, ale měsíc trvající jednání o sestavení vlády třemi stranami pozornost vzbuzuje. Přesvědčil se o tom i europoslanec Edvard Kožušník při dotazu polské kolegyně Różi Gräfin von Thun und Hohenstein. „Už máte tu vládu s knížetem a tím novinářem?" ukázala politička našich severních sousedů, že má přehled o tom, na kom hodně závisel osud budoucího kabinetu.

Podle Kožušníka tato epizoda přibližuje realitu sdílení informací o volbách a sestavovaných vládách v zemích Evropské unie. Europoslanec na svém blogu připomíná, že není snad týdne, aby se v některé evropské zemi nekonaly nějaké volby. Proto je nutné mít při kuloárních jednáních tyto informace vždy na paměti.

Konzervativní politika vytlačuje rozhazovačné plány v EU

Europoslanec zvolený za ODS zdůrazňuje, že Nečasova vláda je v evropských strukturách vnímána jako úspěch nové politické frakce EKR (Evropští konzervativci a reformisté), která se ještě před českými volbami mohla radovat z úspěchu ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

„Evropští konzervativci a reformisté tak budou mít po Davidu Cameronovi dalšího premiéra a budou disponovat dalším hlasem v Evropské radě. Již dnes je tak jasné, že oba budou na evropské úrovni prosazovat konzervativní eurorealistickou politiku," píše Kožušník a dodává, že tato politika nyní v době krize stále více vytlačuje federalistické, rozhazovačné plány v EU.

Čtěte také:

Kožušník (ODS): I nyní si občané cení hodnot jako je svoboda a rodina  

Kožušník: Bez chyb soupeřů bychom se k naší neprohře stěží dopracovali 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pamatujte, odkud to přichází. Zchudnou nejchudší i střední třída.“ Ševčíkovi dali do studia šéfku Zelených. To neměli dělat

19:04 „Pamatujte, odkud to přichází. Zchudnou nejchudší i střední třída.“ Ševčíkovi dali do studia šéfku Zelených. To neměli dělat

Ekonom a kandidát formace Trikolora Svobodní Soukromníci Miroslav Ševčík osočil spolupředsedkyni Zel…