Uzurpátor Babiš. Konec svobody, zhodnotil volby Pavel Šafr. Šéf Babišovy MF Dnes ho poslal do Bohnic

12.10.2014 14:52

Liberální demokracie je v ohrožení. Myslí si to alespoň bývalý šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr, který má strach z Babišovy moci. Politické strany, které s jeho hnutím vstoupí do koalic na komunální úrovni, budou toliko jeho poskoky. Babiš prý totiž opanoval prostor, aniž by něco sdělil. A TOP 09 s ČSSD mu předaly na stříbrném podnose dvě největší města v zemi. Na tato slova ale zareagoval šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. A zmínil Bohnice.

Uzurpátor Babiš. Konec svobody, zhodnotil volby Pavel Šafr. Šéf Babišovy MF Dnes ho poslal do Bohnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: O Babišovi, bez Babiše
reklama

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledky právě skončených voleb?

3%
hlasovalo: 3483 lidí

Bývalý šéfredaktor časopisu Reflex na webové stránce tohoto týdeníku uveřejnil úvahu, ve které se zamýšlí nad výsledky voleb. Pokud se vám zdá, že v Česku v posledním roce a půl probíhají běžné demokratické procesy, jste prý na omylu. Podle Šafra se zde hroutí systém, na jehož troskách dnes tancují populisté.

Babiš prý uzurpoval prostor, aniž by něco sdělil

„Letošní komunální volby završily rozklad tradiční liberální politiky. Stalo se to, že Andrej Babiš (jeho najatými herci se odmítám zabývat) dobyl Prahu, kterou mu na stříbrném podnose darovala TOP 09 spolu s ODS. A ČSSD mu darovala Brno. Obě metropole tak dostal jako dárek, aby toho neměl málo. Na lavici poražených sedí všichni ostatní,“ podotýká Šafr.

Celý komentář Pavla Šafra

Strany, které vstoupí do koalice s ANO, budou podle autora jen v roli Babišových služebníčků. Fakt, že je Babiš českým miliardářem, ministrem a zároveň majitelem médií, znamená ohrožení pro liberální demokracii. Babiš navíc ukázal, že svou moc umí využívat, podle Šafra do svých médií dosadil povolné pracovníky, kteří se starají o to, aby se zdálo, že je tu líp.Uzurpaci prostoru předvedl Babiš prý i v předvolebních kampaních, které mistrně zvládl, aniž by přišel s nějakým konkrétním politickým programem.

Kdo za to může

„Nástup uzurpátora je vždy věcí zásadní morální zodpovědnosti těch, kdo mu jeho mocenský vzestup umožňují. Je to zodpovědností ODS, která si nechala od jakobínských médií vnutit slabomyslnou optiku, že je tady tou nejhorší stranou a má se neustále omlouvat. TOP 09 ještě stále trochu parazituje na hříšném image ODS, ale tyto volby ukázaly, že tady už pramen živé vody vyschl. Když pak nabízí Pražanům Hudečka, tak má, co ji patří,“ podotýká Šafr.

Spoluzodpovědnost ale nesou i sociální demokraté a lidovci, kteří Andreje Babiše legitimizují u vesla moci, aniž by si uvědomovali, že si tím nepomáhají, jen si tím do budoucna uškodí.

Pleslova otázka

Na slova Pavla Šafra ovšem na sociální síti Facebook zareagoval stávající šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. A zmínil přitom i Bohnice, kam podle něj bývalý šéfredaktor Reflexu a mnoha českých deníků patří. „Je fajn, že oligarchové z J&T mají takovou obrovskou chuť místo poloturnajů na Štrbském plese financovat poslední hráz proti oligarchům. A dávat Jeremiášovi na chleba, když zrovna není v Bohnicích... Ostatně, tady se nabízí otázka, jak je zrovna Jeremiáš schopen rozlišit, co je a co není normální?“ ptá se Plesl. Vysmál se tak někdejším slovům Pavla Šafra, který v jednom rozhovoru sám sebe prohlásil za Jeremiáše, který jako jediný varuje před nebezpečím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…