V Břeclavi se na neděli chystá pochod za brutálně zbitého chlapce

17. 4. 2012 12:28

V Břeclavi se v neděli zřejmě uskuteční pochod za patnáctiletého chlapce, jehož o uplynulém víkendu na ulici brutálně zbila trojice mužů, pravděpodobně Romů. Lékaři mu museli při následné operaci odebrat ledvinu, má poškozená játra i slezinu a jeho stav je nadále vážný. Účast na demonstraci již na sociální síti Facebook přislíbilo tisíc lidí, řekl dnes ČTK zástupce velitele břeclavských strážníků Zdeněk Novák. Po útočnících pátrá policie. Hrozí jim až deset let vězení.

V Břeclavi se na neděli chystá pochod za brutálně zbitého chlapce
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav
reklama

Demonstraci nazvali organizátoři jako "Pochod za Peťu a naši bezpečnost". Z avizované podpory zraněného chlapce a požadavku na vyšší bezpečnost by se ale mohl stát protiromský protest. "Rozhodně odsuzujeme to, co se chlapci stalo. Něco takového mohly udělat jen bestie a ne lidé. Policie vyvíjí maximální úsilí, aby útočníky co nejdříve dopadla. Na druhé straně ale odmítáme to, aby se demonstrace změnila v protiromský protest," řekl dnes ČTK břeclavský starosta Oldřich Ryšavý (ČSSD). Na radnici zatím pochod oficiálně nahlášený není.

Nedáš cigaretu? Tady máš ránu

Vedení města s 27.000 obyvateli připouští, že v Břeclavi jsou s Romy potíže. Radnice se je snaží řešit poklidnou cestou za pomoci romského asistenta, uvedl místostarosta Jaroslav Parolek (ČSSD). Útok se podle něj stal nedaleko břeclavského Shopping centra, kde se podle něj často shromažďují bezdomovci a Romové. V reakci na nedělní útok strážníci v Břeclavi zvýšili hlídkovou činnost, plánuje se další rozšíření městského kamerového systému.

Chlapce napadla trojice mužů, podle jeho slov tmavé pleti. Prý jej jeden z nich požádal o cigaretu. Když řekl, že nemá, muži jej brutálně zbyli. Útok se stal před 21:00 v centru města. Hoch zatelefonoval matce, která jej odvezla do nemocnice. Napadený tam musel být neprodleně operován. Jeho matka později médiím řekla, že útočníkům nešlo o peníze, protože synovi nic nevzali, ale chtěli si údajně jen vybít zlost.

"Na případu pracujeme kvůli podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Hocha jsme již vyslechli. Událost nám popsal," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová. Kriminalisté žádají svědky, kteří se v neděli mezi 20:00 až 21:00 pohybovali ulicí Jana Palacha a všimli si čehokoli podezřelého, aby hned kontaktovali krizovou linku 158.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nechtěli sedět na zadku". Zásah na horách: Je toho víc, daňový poplatníku

10:14 ,,Nechtěli sedět na zadku". Zásah na horách: Je toho víc, daňový poplatníku

Lockdown v Česku pokračuje, což značně limituje možnosti vyžití ve volném čase. A spoustu lidí kombi…