V Budapešti se sejdou premiéři ČR, Maďarska, Polska a Slovenska

24.06.2014 6:05 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka se dnes odpoledne v Budapešti zúčastní schůzky předsedů vlád zemí visegrádské čtyřky (V4), do které kromě ČR patří také Maďarsko, Polsko a Slovensko. Jednání se uskuteční u příležitosti završení maďarského předsednictví ve V4, které od července převezme Slovensko.

V Budapešti se sejdou premiéři ČR, Maďarska, Polska a Slovenska
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Předsedové vlád budou na setkání podle programu hovořit také o energetické bezpečnosti a spolupráci zemí V4 v oblasti dopravy.
Schůzky premiérů se zúčastní také předseda Evropské komise José Barroso a eurokomisař Johannes Hahn, s nimiž by premiéři měli probrat otázky spojené se sedmiletým unijním rozpočtem na roky 2014 až 2020.
Před samotnou schůzkou se předsedové vlád zemí V4 zúčastní mezinárodní konference věnované visegrádské skupině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

Tvrdá slova na adresu prezidenta i Západu zazněla v rozhovoru předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla …