V Česku je velice levně, říká evropská statistika

24.06.2014 7:47 | Zprávy

Úroveň cen zboží a služeb v Česku odpovídá 71 procentům průměru EU, a je tak dvakrát nižší než v Dánsku, které stojí v Unii na špici. Novinky.cz o tom informují na základě průzkumu evropského statistického úřadu Eurostat.

V Česku je velice levně, říká evropská statistika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prodej masa

Eurostat zkoumá ceny 2400 druhů zboží a služeb v Unii a zjišťuje tak kupní sílu obyvatelstva. Novinky.cz informují, že poslední průzkum ukázal, že ČR je šestou až osmou nejlevnější zemí EU. Levnější je Bulharsko, Polsko, Rumunsko, Litva nebo také Chorvatsko.  

Vyšší ceny než v Česku zaznamenali nejen všichni „staří“ členové Unie, ale prý i Malta nebo dosti chudé Estonsko (80 procent průměru EU).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

Tvrdá slova na adresu prezidenta i Západu zazněla v rozhovoru předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla …