V Drážďanech vyhlásila radnice „nacistickou nouzi“. Chtějí víc peněz na boj proti extrémismu

02.11.2019 13:33

Zatímco celá řada měst po celém světě vyhlašuje kvůli globálnímu oteplování stav klimatické nouze, německé Drážďany řeší zcela jiný problém. Podle informací britské BBC tamní radní vyhlásili „stav nacistické nouze“.

V Drážďanech vyhlásila radnice „nacistickou nouzi“. Chtějí víc peněz na boj proti extrémismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky
reklama

Drážďanští radní mají velké obavy z nárůstu extremistických nálad ve městě. Pozor si chtějí dát především na pravicové radikály, včetně stoupenců protiislámského hnutí Pegida. Vedení města kvůli tomu dokonce neváhalo vyhlásit „stav nacistické nouze“. Situaci ve městě chtějí zklidnit do roku 2025, kdy by se Drážďany mohly stát hlavním městem kultury.

Nacistická nouzová situace znamená, podobně jako klimatická nouze, že máme vážný problém. Svobodná demokratická společnost je ohrožena,“ prohlásil zdejší radní Max Aschenbach s tím, že dosud politici nedělali v boji proti rizikům, která představuje krajní pravice, dost. „Žádost (o vyhlášení stavu nouze) byla pokusem to změnit. Chtěl jsem také vědět, s jakými lidmi sedím v městské radě v Drážďanech,“ řekl.

Vyhlášení stavu nouze by mohlo např. znamenat, že město vydá na boj proti extremismu více peněz.

Aschenbach je reprezentantem recesistické politické strany Die Partei, která tíhne k levici. Ale politici pravicové CDU kancléřky Angely Merkelové tvrdí, že jde jen o politické gesto, za kterým se však neskrývá žádné skutečné řešení problému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…