V Hřensku se opakují volby, minulé zrušil soud

28.01.2012 6:22

Lidé v Hřensku na Děčínsku dnes půjdou k obecním volbám. Minulé, které se konaly předloni, v říjnu zrušil ústecký krajský soud. Důvodem bylo to, že se do obce krátce před nimi nastěhovali noví lidé. Nyní může v Hřensku odevzdat hlasovací lístek celkem 179 voličů.

V Hřensku se opakují volby, minulé zrušil soud
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost
reklama

Před dnešními volbami se do obce žádní noví obyvatelé nepřihlásili, očekává se proto, že bude jejich průběh klidný. Voliče podle soudu účelově přihlášené úřad oslovil dopisem a v něm je informoval, že je ze seznamů vyškrtává. Z 26 vyřazených lidí se proti tomu ozval pouze jeden.

O hlasy se budou stejně jako v roce 2010 ucházet sdružení Strana za trvalou prosperitu obce a našich soutěsek současného starosty Josefa Černého a Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná místostarosty a bývalého starosty Jana Havla. Kandidátku postavila i ODS, která minulé volby napadla u soudu. Nově se do klání o sedm křesel v zastupitelstvu pouští Sdružení nezávislých kandidátů Naše Hřensko - Rodáci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plný stadion v Budapešti. Český komentátor se u televize zděsil, šílený Orbán, to by jinde nešlo. A pak přišly záběry z Kodaně...

8:53 Plný stadion v Budapešti. Český komentátor se u televize zděsil, šílený Orbán, to by jinde nešlo. A pak přišly záběry z Kodaně...

Hlavní komentátor Seznam Zpráv Jan Lipold se opět po čase zhrozil z obrázků z Maďarska. Tentokrát šl…