Na záchraně bank se podle Bruselu mají podílet i jejich vlastníci a soukromí věřitelé. Ti pro změnu tlačí, jak píší Lidové noviny, na vládu v Římě. Ta se prý obává odlivu investorů. Ministr financí Pier Carlo Padoan pak záchranu za veřejné i soukromé peníze odmítá. Stejného názoru je i šéf největší retailové banky v zemi Intesa Sanpaolo. Podle jeho názoru je nepřijatelné přijít ještě o další peníze, než bude povolena státní pomoc.
Vysoké množství nesplácených úvěrů, které nyní trápí italské banky, je pozůstatkem bankovní krize. Jde celkem o 360 miliard eur.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , Lidové noviny , zahraničí , Itálie , bankovnictví
autor: vef
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
Dovolená v Itálii, to je moře, slunce a výborná káva. A také levné a kvalitní jídlo, jak nám potvrdi…
- 19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád