Na záchraně bank se podle Bruselu mají podílet i jejich vlastníci a soukromí věřitelé. Ti pro změnu tlačí, jak píší Lidové noviny, na vládu v Římě. Ta se prý obává odlivu investorů. Ministr financí Pier Carlo Padoan pak záchranu za veřejné i soukromé peníze odmítá. Stejného názoru je i šéf největší retailové banky v zemi Intesa Sanpaolo. Podle jeho názoru je nepřijatelné přijít ještě o další peníze, než bude povolena státní pomoc.
Vysoké množství nesplácených úvěrů, které nyní trápí italské banky, je pozůstatkem bankovní krize. Jde celkem o 360 miliard eur.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , Lidové noviny , zahraničí , Itálie , bankovnictví
autor: vef
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky
13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
Podivných proukrajinských účtů, které podporují vládní politiky, je více. Jeden se například zaměřuj…
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
- 9:00 „Ještě větší nic.“ Trumpovo velké prohlášení o Rusku je pro smích
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“