V Kambodži zakázali slovo „rodina“ a pak začali vraždit. Nová kniha slavného německého rebela ukazuje, že to možná hrozí i tady

16.09.2018 8:38

Exdiplomat Jaroslav Bašta se pro server PrvníZprávy.cz rozepsal o tom, co nás čeká a nemine. Hovoří také o díle Thilo Sarrazina, jehož kniha Německo páchá sebevraždu byla nejen nejprodávanější, ale také velmi kritizovaná.

V Kambodži zakázali slovo „rodina“ a pak začali vraždit. Nová kniha slavného německého rebela ukazuje, že to možná hrozí i tady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Sarrazin podle něj na kritiku zareagoval tím nejlepším možným způsobem, kdy napsal další knihu s názvem Teror ctnosti. „Na základě svých hořkých osobních zkušeností a důkladného, velmi fundovaného rozboru mediální scény a veřejné diskuze dospěl k názoru, že v jeho zemi možnost svobodné výměny názorů téměř neexistuje. Jako hlavní příčinu vidí politickou korektnost a absurdní ideologii rovnosti s ní spojenou. Píše o svých osobních zkušenostech s cenzurou, překrucováním jeho názorů, ale také o solidaritě občanů, kteří jeho názory sdílejí," zmínil Bašta.

Následně dodal, že pro českého čtenáře je kniha poučná ze dvou protichůdných důvodů - poznání, kolik svobody slova, názorů a myšlení jsme dokázali vyvzdorovat a uchovat i proto, že na druhé straně stojí zjištění, že podobné procesy oklešťují v Německu svobodu názorů a svobodu slova, u nás probíhají také.   

Původní text ZDE.

„Thilo Sarrazin si všímá rozložení politických sympatií německých novinářů a konstatuje, že pohled na svět a problémy společnosti, který zprostředkovávají média, je oproti průměrným postojům obyvatelstva posunut poněkud doleva, takže jejich názory se míjejí s názory jejich publika a čtenářů. Dále si autor všímá, jak politická korektnost deformuje používání jazyka. Mimo jiné cenzurováním pohádek, z nichž musely vymizet třeba staré etnické názvy. U nás byl zatím jediný takový pokus s kocourem Mikešem, na rozdíl od západní Evropy neúspěšný," sdělil dále Bašta. 

A závěrem dodává, že Sarrazin také varuje před tím, že dekadence jazyka vede k dekadenci myšlení. „V extrémní podobě se to projevilo v Kambodži. Rudí Khmérové zakázali všechna slova týkající se občanského způsobu života jako ‚manžel, manželka, rodina'. Nakonec všechny, kdož spadali do této kategorie, povraždili. Takže debata o pojmech jako sexualita, gender nakonec skončila genocidou," uzavírá s tím, že po tomto připomenutí začal přemýšlet, zda známé heslo ‚Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí' neskrývá i tento odkaz. „V podání části českých novinářů, kteří vyrobili na MV ‚ministerstvo pravdy‘ jako pobočku neziskovek, určitě," zakončil.

{relatedarticles title="Psali jsme:" articles="551614,551613,551611,551610" /

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…