V Kodani je binec, nejezděte tam, varují u Zaorálka. Ale co vám neřekli: Jméno Shuaib Khan...

15.08.2017 10:15 | Zprávy
autor: pro

Válka přistěhovaleckých gangů v Kodani i nadále pokračuje. Muziku tvrdí především gang „Loyal to Familia“, v jehož čele stojí „Dán jako poleno“ Shuaib Khan. Přestože došlo k jeho zatčení, násilí pokračuje dál. Před cestou do Kodaně varovalo i české ministerstvo zahraničí, které ve svém prohlášení zmiňuje konflikty mezi jednotlivými gangy.

V Kodani je binec, nejezděte tam, varují u Zaorálka. Ale co vám neřekli: Jméno Shuaib Khan...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Kodaň bývá často vykreslována jako báječné místo k životu, ale jak již před pár dny informovala redakce serveru ParlamentníListy.cz, realita je poněkud odlišná. Již mnoho měsíců se dánská metropole potýká s řáděním zejména přistěhovaleckých gangů, které mezi sebou svádějí boj o ovládnutí kodaňského podsvětí. Situace je vážná především na předměstí Nørrebro, kde tvoří značné procento muslimské obyvatelstvo.

„Shodou náhod“ je muslimem i vůdce zmiňovaného gangu „Loyal to Familia“, který přidělává tolik vrásek policii v Dánsku, ale i v sousedním Švédsku, kam gang expandoval. Násilí ovládlo i další okrajové čtvrti Kodaně a policie je čím dál tím bezradnější. Policisté provádějí domovní prohlídky, při kterých zabavila několik zbraní. Zároveň vstoupilo v platnost opatření, podle kterého může policista bez zdůvodnění zkontrolovat, jestli u sebe podezřelá osoba nemá zbraň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Zákon k činnosti pro cizí moc

Není těžké uhodnout, kdo bude mít ze zrušení tohoto nástroje největší radost. Koho tím myslíte? SPD nebo celou vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

17:26 Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

„Rusové postupují pomalu. Řeči, že se na Ukrajině válčí za ČR, jsou zbytečné,“ řekl Jindřich Rajchl …