V Lánech zasedne expertní tým Zemana s ministrem spravedlnosti

23.09.2017 6:50 | Zprávy
autor: čtk

Na zámku v Lánech bude dnes jednat expertní tým prezidenta Miloše Zemana. Prezident si do Lán pozval ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a jeho předchůdkyni Helenu Válkovou. Řešit budou záležitosti, které se týkají ministerstva spravedlnosti či soudů.

V Lánech zasedne expertní tým Zemana s ministrem spravedlnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v pořadu OVM

Dá se tak očekávat, že tématem schůzky se může stát i kauza Čapí hnízdo, o které již Zeman v nedávné době mluvil s exministrem financí Andrejem Babišem i s Pelikánem. Na začátku příštího týdne by pak na Pražský hrad měl dorazit kvůli tomuto tématu i ministr vnitra Milan Chovanec.

Poradní sbor prezidenta by mohl probrat i kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou. Návrh na její odvolání z funkce se týká pěti různých trestních řízení, která Králová podle ministra prodloužila o léta, protože v nich opakovaně nerespektovala závazné právní názory nadřízených soudů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč jste předčasně skončil na Univerzitě obrany?

A jak to dopadlo s vaším odvoláním? Podle všeho se jím měli zabývat vaši podřízení, což mi teda přijde dost divné a myslím, že tak rozhodnutí nemůže být ani objektivní. Mimochodem, jak jste spokojen ve funkci ministra? Přijdete mi jako nevýrazný a spíš jen jak loutka, nepřipadáte si tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tohle v justici zahučí. Tejc na semináři vytáhl výbušný návrh

16:40 Tohle v justici zahučí. Tejc na semináři vytáhl výbušný návrh

Na sněmovním semináři zazněla tvrdá kritika české justice. Předseda spolku Šalamoun Václav Peričevič…