V Mošnově začnou dvoudenní Dny NATO. Lákadlem jsou americké bombardéry

17.09.2016 6:36

Na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy dnes začnou dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Letošními hlavními lákadly na akci, na kterou je vstup zdarma a například loni ji navštívilo přes 220.000 lidí, budou americké bombardéry B-1B Lancer a B-52 Stratofortress.

V Mošnově začnou dvoudenní Dny NATO. Lákadlem jsou americké bombardéry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

Zatímco "bépadesátdvojku" mohli lidé v Mošnově vidět už několikrát, B-1B tam přiletěl poprvé a bude vůbec prvním letadlem s technologií stealth, které bude na Dnech NATO k vidění. Díky této technologii umí být letoun neviditelný pro radary.

Dalšími letošními lákadly budou například vystoupení italské akrobatické skupiny Frecce Tricolori, ukázka akce speciální ženské jednotky jordánské armády nebo konvertoplán CV-22B Osprey. Program, který je podle organizátorů nejbohatší v historii, zahrnuje přes 250 kusů techniky v dynamických i statických ukázkách.

Jako každý rok se na silnicích v okolí letiště očekávají dopravní komplikace a tvorba kolon. Organizátoři proto doporučují lidem, aby volili alternativní druhy dopravy, například vlak nebo bicykly, pro něž jsou připravené bezplatné kolárny. Lidé, kteří budou během Dnů NATO z mošnovského letiště odlétat například na dovolenou, by měli vyjet s dostatečným předstihem. Návštěvníci musí také počítat se zdržením kvůli bezpečnostním kontrolám, které letos pořadatelé zavedli. Areál se bude otevírat v 08:30, kontroly začnou u hlavních vstupů už v 06:30.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

12:42 Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

V první hodině nedělní Partie CNN Prima News se střetli jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a předse…