V Německu můžete vyslovit jakýkoliv názor, jen pak musíte počítat s reakcí... Prostořeký sportovec způsobil u sousedů kauzu

16. 1. 2019 18:52

Německá házenkářská ikona Stefan Kretzschmar prý přestřelil. Podle serveru německého deníku Der Tagesspiegel vypustil sportovec z úst naprosto nepřijatelná slova. Podívejte se sami, co vlastně řekl.

V Německu můžete vyslovit jakýkoliv názor, jen pak musíte počítat s reakcí... Prostořeký sportovec způsobil u sousedů kauzu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Dělící čára mezi cílenou provokací a totální hloupostí je často velmi tenká, zahajuje svůj komentář Louis Richter. Stačí se prý podívat na vyjádření Stefana Kretzschmara o svobodě slova obecně a ve sportu zvláště. „V této zemi svoboda slova v pravém slova smyslu neexistuje. My sportovci musíme vždy počítat s dopady toho, co říkáme, na našeho zaměstnavatele nebo na reklamní partnery,“ poznamenal házenkář. Pozor na pusu si musí sportovec dávat, třeba když má na uprchlickou krizi trochu jiný názor, než je mainstreamový názor.

Louis Richter k tomu dodal, že házenkář rád provokuje, aby strhl pozornost na sebe i na svůj sport. Ale to nemění nic na tom, že vyslovil falešný a nebezpečný názor. Komentátor to tak vidí.

Richter je přesvědčen, že sportovci mohou vyjadřovat své politické názory, dokonce by je měli vyjadřovat, protože veřejnost může zajímat, co si jejich sportovní ikony myslí. Kupříkladu Christian Streich, trenér fotbalového klubu bundesligy SC Freiburg, opakovaně vyzývá k toleranci a vystupuje proti rasismu. Národní basketbalový tým před časem zveřejnil video, v němž ukazuje „barevné Německo“.

Kretzschmar svým prohlášením podle komentátora v podstatě vystoupil proti těm, kteří vyslovují tolerantní názory, a naznačil, že něco takového se vlastně nesmí. Smí, jen je třeba počítat s tím, že vaše prohlášení vyvolá reakce. „Každý člověk si muže vytvořit názor a vyslovit ho. Takhle to chodí v této zemi. Naštěstí,“ uzavřel komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

11:30 VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

Londýn se stal centrem protestů aktivistů z Extinction Rebellion. Policie sice protesty v Londýně za…