V Německu policie zasahovala proti teroristům. Ale pozor, nešlo o muslimy, ale o „levicové aktivisty“

20.03.2018 13:37

Německo se dlouhá léta potýká s levicovým extremismem, byť mediální a politický mainstream s oblibou ukazuje prstem především na „krajně pravicový extremismus“. Magazín Spiegel a další média nyní informují o zásahu policie, která odhalila teroristické plány Antify.

V Německu policie zasahovala proti teroristům. Ale pozor, nešlo o muslimy, ale o „levicové aktivisty“
Foto: Vít Hassan
Popisek: Antifa uspořádala demonstraci na náměstí Antonplatz v Berlíně

Ve Spojených státech má levicové hnutí Antifa nálepku teroristického hnutí a zásah německé policie v minulém týdnu ukazuje, že americké zpravodajské služby rozhodně nemluví do větru. Policie v Durýnsku dle magazínu Spiegel při zátahu na buňky Antify objevila několik kilogramů chemikálii, které se používají při výrobě „třaskavých náloží“. Premiér Durýnska Bodo Ramelow z Levice, který zastává svůj post od roku 2014, se nyní ocitl pod tvrdým politickým tlakem.

Jak zmiňuje Spiegel, k zátahu durýnské policie došlo minulý týden v úterý a zajištěni při něm byli dva pachatelé ve věku pětadvacet a jednatřicet let. Policie u nich našla několik kilogramů výbušnin a chemikálii a již proti nim vznesla konkrétní obvinění. Oba pachatelé patří k okruhu lidí, kteří sympatizují s extrémně levicovým uskupením Antifa, na jedné z demonstrací na podporu přijímání uprchlíků v Praze byl k vidění například předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Jeden z podezřelých byl konkrétně členem Aliance pro občanskou odvahu a lidská práva, které bylo vládou Durýnska uděleno ocenění za dodržování demokratických principů. A právě proto se nyní stal vedoucí představitel durýnské vlády Ramelow hlavním terčem kritiky z řad politiků i veřejnosti. „Zveřejněné výsledky vyšetřování ukazují, že Ramelow ocenil organizaci, jejíž představitel plánoval teroristický útok,“ cituje magazín šéfa durýnské CDU Mike Mohringa.

V příštích dnech, podle Spiegelu, by se celým případem měl  zabývat parlament v Durýnsku. Přes poměrně jasné důkazy zatím soud netvrdí, že by zatčené osoby plánovaly bombové útoky. Podle prokuratury v nejlidnatějším městě Durýnska Gera zatím není prokázané, že by měli záměry pachatelů politické kořeny. Naopak ministr vnitra této spolkové země Georg Maier z SPD nevylučuje, že chystané útoky byly politicky motivované.

Maier připomněl násilnosti v průběhu summitu G20 v Hamburku, na kterých se loni v létě značnou měrou podílela právě Antifa a jí spřízněné levicově extremistická hnutí. Několik dní poté německá média informovala také o snaze levicových radikálních uskupeních narušit plynulý chod železniční dopravy. Na vlakovou dopravu dle Deutsche Bahn zaútočili levicoví radikálové v roce 2016 více než třicetkrát.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…