V Německu roste zděšení z islámu. Průzkum, po kterém "vítači" budou potřebovat obklad

12.5.2016 10:03 odp.

Němci dali znovu najevo, co si myslí. Poté, co jeden z průzkumů ukázal, že většina Němců už si nepřeje pokračování kancléřky Angely Merkelové, je tu další průzkum, podle něhož si 60 procent Němců myslí, že islám rozhodně není součástí německé kultury. Tento názor převládá u občanů starších 65 let. Mladší Němci jsou ve vztahu k islámu mírnější. Mnoho lidí se však obává teroristického útoku radikálů.

V Německu roste zděšení z islámu. Průzkum, po kterém "vítači" budou potřebovat obklad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zvaná Merkez-Camii je před dokončením. Svatostánek se dvěma minarety pojme až 1300 věřících

Server Echo24.cz informoval s odvoláním na agenturu ČTK o tom, že většina Němců  nechápe islám jako součást své kultury. Zatímco Němci ve věkové skupině od 18 do 34 let jsou v této otázce názorově rozděleni, občané starší 65 let mají jasno. Bez ohledu na věk se však 72 procent Němců obává, že v jejich zemi dojde k teroristickému útoku.

„Téměř tři čtvrtiny Němců se obávají, že jejich zemi zasáhne islamisticky motivovaný teroristický útok. Ukázal to průzkum společnosti Infratest dimap, jehož závěry ve čtvrtek zveřejnila rozhlasová stanice WDR. Podle velké části Němců neberou politici hrozbu radikálního islámu dostatečně vážně,“ píše varovně server.

Až 60 procent Němců se totiž domnívá, že politici v čele s Merkelovou nedělají dost, aby rozptýlili strach lidí. Čtyřiačtyřicet procent lidí se domnívá, že život v Německu už nebude takový, jako býval dřív.

K dokreslení situace se sluší dodat, že odlišný pohled na islám převládá pouze u voličů německých Zelených. Tím se podobají české Straně zelených pod vedením Martina Stropnického. Na zcela opačném pólu se nacházejí především voliči Alternativy pro Německo (AfD).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…