V Německu se možná láme chleba. Alternativa pro Německo zřejmě posílí

13.03.2016 18:32

Německý volební den ve třech spolkových zemích se chýlí ke konci. V 18:00 hodin se uzavřely volební místnosti a během večera přijdou první odhady. O volby, které jsou vnímány také jako svého druhu referendum o politice německé kancléřky Angely Merkelové vůči uprchlíkům, je velký zájem.

V Německu se možná láme chleba. Alternativa pro Německo zřejmě posílí
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová

„Nejvíc voličů zatím přišlo odevzdat hlasovací lístky v Porýní-Falci. V poledne byla tamní volební účast 40 procent, o devět procentních bodů vyšší než za stejnou dobu při předchozích volbách v roce 2011. V Sasku-Anhaltsku odhlasovalo během prvních čtyř hodin 25 procent voličů, o pět procentních bodů více než před pěti lety,“ hlásí Česká televize. V Bádensku-Württembersku nejsou k dispozici celkové odhady, ale ve velkých městech je hlášena solidní účast.

CDU Angely Merkelové obhajuje premiérské křeslo v Sasku-Anhaltsku V dalších dvou zmíněných zemích vládnou levicové koalice německé sociální demokracie a Zelených. Předvolební průzkumy ale naznačovaly, že politické síly jsou vyrovnané. Svou roli v tom hraje i fakt, že vzrostla podpora Alternativy pro Německo. O tom informovala i ČTK.

„Podle průzkumů její strana CDU ztrácí podporu na úkor protiimigrační a euroskeptické strany Alternativa pro Německo. Ta by mohla získat v některých spolkových zemích až 18 procent hlasů,“ hlásí veřejnoprávní televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…