V New Yorku zavraždili muslimského duchovního. Přímo na ulici

14.08.2016 13:29

Muslimský duchovní Maulama Akonje a jeho společník byli cestou z odpoledních modliteb v jedné z mešit v New Yorku střeleni zezadu do hlavy. K hrůznému činu došlo ve známé čtvrti Qeens krátce před druhou hodinou odpoledne tamního času. Informuje o tom server FoxNews.com.

V New Yorku zavraždili muslimského duchovního. Přímo na ulici
Foto: Radim Panenka
Popisek: Pohled na New York
reklama

Henry Sautner z newyorské policie oznámil, že průmyslová kamera zachytila, jak byli oba muži zastřeleni ranou zezadu do hlavy útočníkem v tmavém tričku a šortkách. Následně se dal na útěk i s pistolí v ruce. Na tiskové konferenci policie oznámila, že nic nenasvědčuje tomu, že by vrah byl veden nějakými náboženskými motivy, ale lidé z bangladéšské komunity, kteří zdejší mešitu navštěvují, mají za to, že šlo o zločin z  nenávisti.

Celý text najdete zde.

Na místě střelby se v sobotu večer konalo shromáždění, kde přibližně stovka lidí skandovala: „Chceme spravedlnost!" Sarah Sayeedová, která působí v týmu newyorského starosty Billa de Blasia v roli prostředníka pro muslimskou komunitu, shromáždění navštívila a vyjádřila pochopení pro strach i hněv lidí. Žádala je také, aby nechali policii zločin řádně vyšetřit. Khaled Rahman, který se zmíněného shromáždění také zúčastnil, vyjádřil názor, že šlo o útok proti islámu, a žádal o zvýšenou ochranu mešit.

Maulama Akonje byl podle zdejších věřících velmi zbožný muž, který dokázal své bratry ve víře upoutat zvučně pronášenými slovy z Koránu. Jeho smrt je prý zásahem do srdce celého společenství, neboť zemřel úžasný a moudrý muž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…