V Pramenech vyhrálo volby ANO v čele se současnou starostkou

06.10.2018 17:17

V Pramenech na Chebsku vyhrálo volby s 68,38 procenty hlasů ANO. V čele kandidátky byla současná starostka Michala Málková, hnutí získalo v devítičlenném zastupitelstvu šest mandátů. Zprávu přinesla ČTK.

V Pramenech vyhrálo volby ANO v čele se současnou starostkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

V jedné z nejzadluženějších obcí v Česku bylo v posledních měsících zastupitelstvo neusnášeníschopné. K volbám přišlo 83 z 96 oprávněných voličů, účast tedy byla 86,46 procenta.

„Z volebního výsledku máme radost. Teď se začneme připravovat na ustavující zastupitelstvo a co nejdřív bychom měli začít řešit dvě nabídky k odkupu obecních pozemků. A samozřejmě chceme pokračovat v oddlužování obce,“ řekla ČTK Málková.

Za pozemky s osmi vrty minerálních vod nabídly Pramenům Karlovarské minerální vody 31 milionů korun. Není ale jisté, zda by přijetí nabídky Pramenům s oddlužením skutečně pomohlo. Za stejné pozemky již dříve Pramenům nabídla deset milionů firma Real Aspekt Dmitrije Vajnera, která je jediným věřitelem obce a dlouhodobě s ní na oddlužení spolupracuje. Celkový dluh Pramenů je aktuálně asi 57 milionů korun.

Druhým kandidujícím hnutím byli v Pramenech nezávislí za Prameny štastné a veselé. Hnutí získalo 31,61 procenta hlasů a tři mandáty. V čele kandidátky byla Anna Fábiková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…