V Praze jedná slovenský ministr zahraničí Lajčák

30.04.2012 6:28

Po nedávné návštěvě slovenského premiéra Roberta Fica bude dnes v Praze jednat také slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák. Stejně jako Fico si i Lajčák Česko vybral jako svoji první zahraniční cestu po ustavení nové vlády vzešlé z předčasných voleb.

V Praze jedná slovenský ministr zahraničí Lajčák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Na Slovensku sestavil Fico jednobarevnou sociálnědemokratickou vládu. Čeští i slovenští politici uvádějí, že vzájemné vztahy obou zemí bývalé federace jsou na vynikající úrovni. Praha a Bratislava očekávají, že takové zůstanou bez ohledu na odlišnou politickou orientaci vlád a rozdílné postoje k některým evropským otázkám. Naopak stejně vstřícně se obě země staví k využívání jaderné energie, což chtějí společně zdůrazňovat na mezinárodní úrovni.

NATO a Rusko

Staronový ministr zahraničí Lajčák je odborníkem na Balkán, byl představitelem EU pro tuto oblast. Evropská integrace zemí západního Balkánu patří k nejvyšším prioritám české diplomacie. Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg a Lajčák dnes chtějí probrat také regionální spolupráci, otázky spolupráce ve visegrádské čtyřce, Východní partnerství, vývoj v EU a eurozóně, summit NATO v Chicagu, situaci na Kavkazu a na Blízkém východě či vztah k Rusku.

Slovenský ministr dnes položí květiny k hrobu bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla, který v prosinci zemřel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká.  A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

21:05 Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho …