V Sýrii proběhne chemický útok a hodí se to na Asada. Bílé přilby už prý jen čekají na stisknutí knoflíku, píše Tereza Spencerová

12.09.2018 19:42

Analytička Tereza Spencerová vyrazila do Sýrie, aby se na vlastní oči přesvědčila, jak to může vypadat, když se chystá další útok proti povstalcům bojujícím s režimem diktátora Bašára Asada. Na místě zjistila následující...

V Sýrii proběhne chemický útok a hodí se to na Asada. Bílé přilby už prý jen čekají na stisknutí knoflíku, píše Tereza Spencerová
Foto: Archiv TN
Popisek: Obrázky ze Sýrie před 20 lety

Tereza Spencerová nejednou vyrazila do Sýrie, aby se podívala, jak to tam vypadá po několika letech občanské války. Nyní se vleče už sedmý rok. Zjistila, že v řadě míst v Sýrii panuje klid a relativní spokojenost. Muslimové kupříkladu včera oslavili muslimský nový rok. V Hamidíji prý byly ulice plné lidí, dětí se sladkostmi a pohoda.

Válka však ještě neskončila a Spencerová na Facebooku tvrdí, že se dočkáme další kauzy, ve které se bude tvrdit, že Bašár Asad použil vůči povstalcům a proti teroristům chemické zbraně. Vše bude údajně připraveno v režii Západu. Zvláštní se jí zdá, že v provincii Idlíb, kde má k útoku dojít, je prý méně vojáků, než by čekala.

„(Novinář) Robert Fisk už tam je a hlásí, že je na jihu kolem Idlíbu podivně málo syrských vojenských oddílů... Jako by se pozemní ofenzíva, o níž všichni mluví, ani nepřipravovala... Jiní to vysvětlují tím, že prvním terčem syrské armády mají být Tureckem podporovaní ‚umírnění‘ džihádisté a al-Káida až pak... Nevím, uvidíme... Džihádisté z Ghúty, kteří byli evakuovaní do Idlíbu na jaře, hrozí Erdoganovi, že už mají prokopané tunely do Turecka, a jestli je ‚zradí‘, ukážou mu přímo na jeho území, co umějí... Rusové tvrdí, že ‚Asadův chemický útok‘ už je od včerejška natočený a čeká se jen na to, kdy ho Bílé přilby na stisknutí knoflíku ze Západu ‚pustí do světa‘... Západ pak bez meškání zaútočí na Sýrii, aby ji ztrestal, neb jsme přece hlavní světoví opatrovatelé morálky a zákona (a džihádu).... Ufff... Tož malá ranní kávička ze Sýrie,“ napsala analytička.

Dodejme, že „Bílé přilby“ jsou oddíly oficiálně prezentované jako záchranáři, které ale obvykle „objeví“ věci, které vyhovují islamistické straně. Staly se předmětem jedné z reportáží Jakuba Szántó, který je prezentoval jako neohroženou civilní obranu, která je pomlouvána od chvíle, kdy v roce 2015 zdokumentovala útok ruských letadel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…