V TOP 09 po dnešním hlasování smutní. Pospíšil se vyjádřil

26.09.2019 21:06 | Zprávy
autor: rak

„Miloš Zeman může dál bourat parlamentní demokracii a vytvářet prezidentský systém v ČR,“ píše na svém twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil po neúspěšném hlasování o senátním návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. A pozadu s vyjádřeními nezůstali ani další z poslanců TOP 09. „Kdokoliv je demokraticky zvolen, měl by se také demokraticky zodpovídat ze svých činů. Většina v PS představovaná SPD, ANO, KSČM a ČSSD tohle odmítla a nenechá posoudit skutky prezidenta institucí, která je k tomu určena,“ píše kupříkladu místopředsedkyně TOP 09 Adamová Pekarová.

V TOP 09 po dnešním hlasování smutní. Pospíšil se vyjádřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

„Poslanci ANO, ČSSD, KSČM a SPD zabili šanci, aby Ústavní soud nezávisle posoudil, zda prezident porušil Ústavu. Miloš Zeman tak může dál bourat parlamentní demokracii a vytvářet prezidentský systém v ČR. Co ještě se musí stát, aby poslanci těchto stran začali naši Ústavu bránit?“ napsal na svůj twitter Pospíšil.

Pospíšil ovšem nebyl jediným, kdo se z jeho partaje bouří. „Kdokoliv je demokraticky zvolen, měl by se také demokraticky zodpovídat ze svých činů. Většina v PS představovaná SPD, ANO, KSČM a ČSSD tohle odmítla a nenechá posoudit skutky prezidenta institucí, která je k tomu určena. Děkuji poslancům, kteří jednali v souladu se svým slibem,“ okomentovala hlasování místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…