V USA se holedbal Havlem, a teď ochotně podepisuje lejstra z Pekingu. Komentátor Kamberský naložil premiéru Sobotkovi

26.03.2016 8:17

Skutečnosti, že dochází k posilování česko-čínských vztahů, si v dnešní rubrice Lidových novin „chlívek“ všímá komentátor Petr Kamberský.

V USA se holedbal Havlem, a teď ochotně podepisuje lejstra z Pekingu. Komentátor Kamberský naložil premiéru Sobotkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výstavka artefaktů ze vzájemného diplomatického styku mezi ČSSR, ČSFR a ČR s ČLR na Pražském hradě

Poukázal na to, že před pár dny proběhl v Parlamentu seminář Zkušenosti pro řízení a rozvoj státu, kde mimo jiné zaznělo: „Věřím, že návštěva Si Ťin-pchinga přispěje k prolomení určitého tabu ve vnímání čínského režimu,“ prohlásil místopředseda Senátu, sociální demokrat Zdeněk Škromach. „Vzestup Číny není hrozbou, ale příležitostí,“ řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip. „Čínský sen je i snem celého lidstva. Všichni lidé sní o šťastném životě. Věřím, že i český lid sní o šťastném životě a lepší budoucnosti,“ konstatoval náměstek ministra Informační kanceláře Státní rady ČLR Guo Weimin.

Asi nezajímavější prý byla na setkání role Jana Kohouta, který se zde objevil jako „poradce prezidenta České republiky a předseda Institutu nové hedvábné stezky v Praze“. Institut existuje pouhý půlrok, poprvé se představil před dvěma měsíci v Senátu.

Závěrem Kamberský připomíná, že před rokem a půl se premiér Bohuslav Sobotka ve Spojených státech hlásil k odkazu Václava Havla. „Teď on a jeho strana bez uzardění podepíší každé lejstro, které přiletí z Pekingu,“ uzavřel Kamberský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se  šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

19:49 Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

REPORTÁŽ Chcete euro? „Jakmile euro nebude pro lidi přijatelné, je to z mého pohledu riskantní věc.“…