V čem jsem byl neslušný, pane Vystrčile? Babiš vytáhl hnusné články. Došlo i na Němcovou a její štangli salámu

03.10.2022 18:20 | Ze sítí

Expremiér Andrej Babiš ve svém pravidelném pořadu Čau lidi hodnotí výsledky parlamentních a senátních voleb jako úspěch. Hnutí ANO získalo v součtu nejvíce hlasů jak v komunálních, tak senátních volbách. Kampaň navíc byla podle Babiše zcela férová a slušná, což se prý nedá říci například o prohlášeních předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) nebo senátorky Miroslavy Němcové (ODS).

V čem jsem byl neslušný, pane Vystrčile? Babiš vytáhl hnusné články. Došlo i na Němcovou a její štangli salámu
Foto: Screen Facebook
Popisek: Andrej Babiš v Čau, lidi ukazuje tvorbu koaličních politiků

„Titulky říkají, že Babiš prohrál, vyhrálo SPOLU. Lidé odpověděli Babišovi, volili senátory SPOLU. Referendum, které se moc nepovedlo. A pan Fiala řekl na tiskovce, že to není jenom prohra hnutí ANO, ale je to osobní prohra Andreje Babiše,“ spustil Babiš ve svém pravidelném týdenním ohlédnutí a pustil se do čísel.

Z nich je podle Babiše jasně patrné, že volby vyhrálo hnutí ANO. To si polepšilo v komunálních volbách o více než milion hlasů, zatímco ODS ztratila přes osm milionů hlasů. Babiš dále poctivě vypočítává města a obce, ve kterých jeho hnutí dostalo nejvíce hlasů.

„Tak teď fakta, komunální volby jsme vyhráli drtivě. Ano, prohráli jsme v Praze, Brně, v Plzni těsně, v Liberci,“ vypočítává Babiš. „Ale drtivě jsme vyhráli. A prosím vás, já vám teda přečtu, kde jsme všude vyhráli, když teda někdo říká, že vyhrál někdo jinej,“ pokračuje Babiš a vyjmenovával konkrétní města, kde hnutí ANO vyhrálo, a kde dokonce získalo více než celá pětikoalice dohromady.

„Fakt si myslíte, že někdo jiný vyhrál komunální volby než hnutí ANO? Asi těžko,“ uzavírá Babiš a přechází k senátním volbám. „A teď Senát, který jsme údajně také prohráli, a hlavně prohrál Babiš. Protože Babiš byl asi ztělesněním všech osmnácti senátorů, kteří postoupili do druhého kola,“ nechápe výpady proti své osobě a opět přikládá čísla, podle kterých i ve druhém kole senátních voleb získalo hnutí ANO nejvíce hlasů.

„Obrovský úspěch bylo, že jsme se dostali do druhého kola, a bylo tam osmnáct kandidátů. Ano, bylo to zklamání, protože pět našich kandidátů prohrálo o minimum. Ale získali jsme tři nové senátory. Budeme mít senátorský klub,“ těší Babiše, který dodává, že podle účasti druhé kolo senátních voleb stejně nikoho nezajímá. „Proto by se to mělo změnit, jednokolově většinově,“ navrhuje Babiš.

Reaguje také na výtky, že kampaň jeho hnutí byla neslušná, zejména na Vysočině, kde proti sobě stál předseda Senátu Miloš Vystrčil a obžalovaná Jana Nagyová. „V čem jsme byli neslušný? Že jsme četli jenom titulky o panu Vystrčilovi,“ obhajuje se Babiš, že jen četli novinové titulky.

„Já jsem byl v šoku, co všechno ten člověk má za sebou. Sběratel funkcí, 24 let. Tchaj-wanec, co poškodil české firmy. To jsou všechno titulky z novin. Poškození Škody Auto, stopka pro firmy. Linky na respirátory, které přivezl z Tchaj-wanu, jsou k ničemu, skutečným přínosem jsou luskouni. Asociální výrok, že lidé si musí s energiemi a inflací pomoci sami, to řekl. Řešit problémy jen našich občanů je prý nebezpečné, proto řešil Ukrajinu a Tchaj-wan. Vystrčil chtěl během covidu vzít lidem na home office část platu a dát krizí postiženým. Vystrčil byl proti rozšíření pravomoci NKÚ na města, kraje, státní a městské firmy, a dnes dělá ze sebe bojovníka proti korupci. To jsou všechno titulky. Vždyť přece média nelžou,“ říká Babiš ve svém pořadu Čau lidi.

A stejné to prý bylo i u Tomáše Czernina. „Co je na tom neslušného? Jenom jsme řekli, co pan Vystrčil dělal. Nevidím na tom nic neslušného. My jsme žádnou agresivní kampaň nedělali. A u pana Czernina jsme byli taky slušný. Akorát jsme ukazovali titulek z novin, že když dostal dotaci na zahradu, a v podmínkách bylo, že to má zpřístupnit veřejnosti, tak to lidem zakázal. To je všechno,“ pokračuje Babiš.

Podle něj je potřeba lidem připomínat, že lidé v rámci pětikoalice chodí z jedné strany do druhé právě jako Czernin, a přitom pokračuje polistopadový kartel. „A taky jsme lidem připomněli, co je to TOP 09, když zakladatel v roce 2006 chtěl, a tehdy byl předseda KDU-ČSL, dělat pakty s komunisty. A proto ho KDU vyhodila, a potom udělal z části KDU TOP 09. Je třeba si připomínat, jak se ten polistopadový kartel mění, jak oni chodí z jedné strany do druhé. Ale hlavně jsou tam, kde je potřeba být. Protože jde samozřejmě hlavně o ty koryta. Takže my jsme byli určitě slušný a četli jsme jenom titulky z novin přece. Nikoho jsme neuráželi,“ uzavírá Babiš.

Neslušnost naproti tomu prý přicházela ze strany pětikoalice, od předsedkyně Sněmovny Pekarové Adamové a senátorky Němcové. „No, a paní Pekarová přišla. Lidé z ANO by chtěli využít Senát jako úkryt před vězením. To říkala paní Pekarová jako jednotka koncentrace zla a nenávisti,“ říká tvrdě Babiš.

„A takovou koncentraci zla a nenávisti máme v Senátu, paní Němcovou. Ta je taky třicet let v politice. To je ta, co zneužívala svoji funkci. Pamatujete. Ta, která hlasovala, nechala hlasovat podvodně o církevních restitucích. Tahle paní, která se živí celý život politikou, deklarovala na Twitteru: Nevěřím, že v Senátu bude za Jihlavsko zasedat obžalovaná štangle salámu. To je ta slušnost těchto dam,“ dodává Babiš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

18:27 Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

„Kdybych neměla fakt navíc žádné prachy, ale byla jen na podpoře, to by byl průser!“ Jak přežít s dc…