V klidu, paní Němcová. Soukup mírnil puritány a bavil se tím, jak Kalousek „dělá politiku“

14.04.2019 4:48

Jaromír Soukup se ve svém pořadu Moje zprávy, odvysílaném v pátek na TV Barrandov, zabýval děním na Bruntálsku, prozradil v té souvislosti, s jakou z kauz přišel o několik set tisíc korun, ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) označil za „nejarogantnějšího papaláše, kterého zná“ a pak došlo i na předsedu Sněmovny Radka Vondráčka a jeho zálibu v kytarách. Následně Soukup musel uklidnit Miroslavu Němcovou (ODS), že se tentokrát nejedná o vystoupení na pultíku, nýbrž o chorvatskou prezidentku Kitarovičovou. A závěrem došlo též na „Mirdu“ Kalouska (TOP 09) a jeho reakci na Piráty a jejich cestu na Slovensko.

V klidu, paní Němcová. Soukup mírnil puritány a bavil se tím, jak Kalousek „dělá politiku“
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Moje zprávy s Jaromírem Soukupem
reklama

Anketa

Věříte v úspěch nové pravicové strany Václava Klause?

81%
19%
hlasovalo: 16179 lidí
V úvodu Soukup připomněl, že nás příští týden čeká pracovní volno spojené s připomínkou jednoho z nejdůležitějších křesťanských svátků, takzvaného Velkého pátku, a varoval, abychom se na to dobře připravili, protože kdyby se náhodou vláda dozvěděla, že se chystáme ten svátek „proflákat“, tak nám buďto volno seberou, anebo po vzoru Rakouska zkrátí jen na polovinu dne.

První zpráva se pak jmenovala „Berka do tepláků“ a Soukup v ní glosoval, že české justici stačilo „pouhých šestnáct let“, aby donutila soudce Jiřího Berku nastoupit do vězení. „Pokud vám to jméno nic neříká, tak se nedivím,“ řekl Soukup s poukazem na to, že se o Berku policie začala zajímat již v roce 2003. A připomněl, že měla skupina kolem tohoto soudce na základě zfalšovaných konkursů způsobit škodu ve výši 264 milionů korun. Soukupa evidentně pobavilo, že daný proces vedli až tři předsedové senátu a z toho dva jsou již po smrti. Soukup též hovořil o tom, že i v tomto případě hrozilo, že přijde celý proces vniveč po vyhlášení Klausovy amnestie, to se však podařilo obejít kličkou soudu. A prozradil též, že i on sám přišel o několik set tisíc korun, a to díky vkladům, které vytvořil v Union Bance, jež je s podvody spojena.

„Musím říct, že to co se nyní děje v obci Dvorce na Bruntálsku je něco neuvěřitelného, takovéto věci jsme byli zvyklí číst maximálně v zahraničních rubrikách novin a mysleli jsme si, že se tohle u nás stát nemůže,“ započal Soukup další ze zpráv a shrnul události v této obci: „Zhruba před týdnem se tam odehrála scéna jako z akčního filmu, dvanáct Romů, tedy cikánů, tam podle jedné verze napadlo místního obyvatele a brutálně ho zbili.“ Událost se měla odehrát poté, co muž Romy vyzval k tomu, aby se vzdálil od jeho plotu. Soukup pokračoval ve výkladu událostí a zmínil, že ještě dříve, než si policisté „stačili otevřít své notýsky“, tak se na místním náměstí začalo shlukovat asi 150 lidí a ti se pak vydali na protestní pochod k romskému obydlí, čímž donutili přítomné Romy ve strachu k útěku.

Fotogalerie: - Romové v Chánově

Romský festival v Chanově
Romský festival v Chánově
Romský festival v Chánově
Romský festival v Chanově
Romský festival v Chánově
Romský festival v Chánově

Soukup zmínil, že místní Romové o aktérech bitky nemluví „zrovna pěkně“ a vyzval k uklidnění situace, která hrozí i pochody extremistů v oblasti a varoval před následnou eskalací násilí. Justici doporučil, aby konala rychle a zavřeli „těch 12 grázlů“ dřív, než se situace vyhrotí.

A u další zprávy se Soukup opět pobavil, hovořil totiž o tom, že předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) přijal chorvatskou prezidentku. „Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby se ovšem tahleta dáma nejmenovala Kolinda Grabar Kitarović, což je přesně jméno podle Vondráčkova gusta, tedy Kitarović, rozumíte, všichni přeci víme, jak náš předseda Sněmovny kytary rád,“ narážel Soukup na Vondráčkovu hru na kytaru na předsednickém pultu a dodal, že musí uklidnit Miroslavu Němcovou (ODS) a další puritány, jelikož tentokrát nikdo na pultík nelezl.

Foto: Vondráčkova hra na kytaru v Poslanecké sněmovně