V ulicích bude o Vánocích více policistů a dokonce s dlouhými zbraněmi!

29.11.2018 12:56 | Zprávy

Policie již potřetí v řadě zostří během vánočních svátků bezpečnostní opatření kvůli hrozbě hypotetického teroristického útoku. Konkrétní indicie, že by se k útoku teroristů v České republice schylovalo, podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška nejsou. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou ale preventivního charakteru. Policie se zaměří hlavně na ochranu tzv. „měkkých cílů“. Těch v České republice eviduje šest set.

V ulicích bude o Vánocích více policistů a dokonce s dlouhými zbraněmi!
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek

Policie ani žádná ze tří českých zpravodajských služeb v současné době neeviduje žádnou konkrétní hrozbu, která by se měla týkat možného teroristického útoku na území České republiky, zaznělo na společné tiskové konferenci ministra vnitra Jana Hamáčka a prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška.

I tak ale policie plánuje i na letošní vánoční svátky zostřit bezpečnostní opatření kvůli možné hrozbě teroristického útoku, již potřetí v řadě. První stupeň možného ohrožení terorismem prozatím trvá. Navýšená bezpečnostní opatření občané poznají například na viditelnější přítomnosti policejních hlídek v ulicích, a to i těch vybavených dlouhými palnými zbraněmi.

Policie se v souvislosti s bezpečností zaměřuje převážně na tzv. měkké cíle: tedy z podstaty věci nepříliš chráněná místa, na kterých lze očekávat zvýšenou koncentraci civilních osob. „Vznikla pracovní skupina Podpora, která nedělá nic jiného, než že aktualizuje měkké cíle v České republice,“ zmínil Martin Vondráček. Policie podle něj v současnosti eviduje na 600 měkkých cílů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jok

Tomio Okamura byl položen dotaz

Národní třída 17. listopad

Dobrý den, jak vysvětlíte, že na jednu stranu propagujete přímou demokracii a pak nejdete ani na Národní třídu uctít památku událostí, které vedly k tomu, že tu demokracii máme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Znáte horší ponížení?“ Holec tuší, co může potkat Fialu. Kvůli Pavlovi

22:37 „Znáte horší ponížení?“ Holec tuší, co může potkat Fialu. Kvůli Pavlovi

Po zformování koalice ANO, SPD a Motoristé sobě, která ovládla Poslaneckou sněmovnu, přebírá tato po…