V zákulisí kolují špatné zprávy pro Nečase: Vláda padne, je to cíl

3. 10. 2012 8:06

Nečasova vláda se propadá do stále hlubší krize a současné problémy ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, kterému policie odvedla nejbližšího spolupracovníka přímo z kanceláře, rozhodně nejsou ty nejvýznamnější. O budoucnost vlády se nyní hraje především v ODS.

V zákulisí kolují špatné zprávy pro Nečase: Vláda padne, je to cíl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády
reklama

Vláda je podle analýzy MF DNES sice v takřka permanentní krizi, ale ta se v poslední době ještě prohloubila. „Tahle je opravdu nejzávažnější, co jsme tu zatím měli,“ řekl nedávno ve Sněmovně ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Jenže zatímco v ODS stále panuje spíše nejistota, v TOP 09 se prý už vážně diskutuje o předčasných volbách. „My jsme to nevyvolali, my si to nepřejeme, ale musíme bohužel s touto variantou počítat,“ říká k tomu předseda poslanecké frakce Petr Gazdík.

Klíčové události se nyní odehrávají v ODS. Skupina rebelujících poslanců vytrvale odmítá daňový balíček, který premiér považuje za zásadní a vláda s ním chce spojit důvěru. Sice byla k vyřešení sporu ustavena speciální stranická komise a všichni vyjadřují naděje, že dojde k dohodě, ovšem podle neoficiálních informací žádná na obzoru není. „Vypadá to, že jejich cílem je nedohodnout se,“ uvedl k postoji rebelů zdroj z vedení ODS.

Je otázkou, o co rebelům vlastně jde. Podle zdrojů z ODS si nepřejí předčasné volby, které by pro ně znamenaly možný konec v politice, ale jen pád Nečasovy vlády a sestavení nové. Scénář „Nečas končí, koalice pokračuje“ však prý odmítá TOP 09.

Problémem rebelů je i to, že nemají ve svém středu žádnou výraznou osobnost, která by se mohla Nečasovi postavit. To je bude hendikepovat i na stranickém sjezdu, kde se bude volit nové vedení. Původně se spekulovalo o ministru průmyslu Martinu Kubovi, ten se však postavil za premiéra. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…